Wybór karty telewizyjnej
Witam, mam do przegrania dość trochę kaset VHS na kompa, a wolałbym to zrobić po swojemu. Kupiłem więc ostatnio w sklepie internetowym kartę telewizyjną, jak się jednak okazało, była to karta zewnętrzna pod USB więc służyła tylko do odbioru sygnału z anteny.

Postanowiłem jakąś kupić przez allegro, ale chcę się upewnić czy aby napewno będzie odpowiednia:
http://allegro.pl/telewizja-w-twoim-komp...41446.html
Odpowiedz
Większość urządzeń na USB pozwala podłączyć zewnętrzny sygnał nie tylko antenę. Co kupiłeś za urządzenie?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
To było bodajże to
http://www.neo24.pl/karta-telewizyjna-le...-h%29.html
chyba identyczne.

Nawet przy zwrocie w sklepie, powiedziano mi (dopiero wtedy), że podłączyć do tego magnetowidu się nie da... Było tam tylko jedne wejście pod antenę, wiec nie wiem jak miałbym podłączyć kabel z obrazem i dźwiękiem..

Dlatego szukam karty wewnętrznej, ale tym razem chcę kupić już odpowiednią, żeby nie musieć robić znowu jakiś zwrotów.
Odpowiedz
Jeżeli nie potrzebujesz funkcjonalności tunera TV i masz ogólnie w miarę przyzwoity komputer, to spokojnie starczy Ci Easycap - http://allegro.pl/video-audio-grabber-ea...44345.html
Dobry kodek mjpg i jedziesz z koksem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
O właśnie o taką pomoc mi chodziło. Na tym zaoszczędzę grubo ponad stówke. Dzięki wielke ;)
Odpowiedz
Mam takie urządzenie. Zgrywany obraz jest w miarę przyzwoity, ale dźwięk jest nie do przyjęcia. Rozwiązałem problem w ten sposób, że obraz zgrywam normalnie tym grabberem, a sygnał audio leci przez kartę dźwiękową w komputerze (gniazdo audio in). Na szczęście program do tego dołączony (VHS2DVD czy jakoś tak) umożliwia wybór źródła dźwięku. Audio zgrywane przez ten grabber jest w jakości "kiepskiej telefonicznej". No, przynajmniej tak to wygląda u mnie.
Odpowiedz
Dlatego, ja do archiwizacji używam pożyczonego magnetowidu VHS z DVD. Jakość obrazu oraz dźwięku nieporównywalnie lepsza niż poprzez grabber oraz nie potrzeba się męczyć z zamulaniem komputera, ponieważ takie zgrywanie mocno zużywa procesor. Przy użyciu płyty DVD RW można powtarzać operację duży czas dodatkowo materiał otrzymujemy w mpeg2. Tak więc nie będzie rekompresji podczas tworzenia menu do końcowego wypalenia na płycie.
Odpowiedz
@tidzu
Czyli z tego co zrozumiałem, odrazu wypala ci z tego płytę DVD? Takie rozwiązanie mnie nie zadawala, bo chodzi oto, żebym miał wszystko na kompie, bo chce wszystkie filmy po uporządkować, powycinać niepotrzebne fragmenty itd.

@larek
Tą jakością mnie zmartwiłeś, jednak 20zł to nie majątek, więc pewnie zaryzykuje, najwyżej zwrócę i kupię kartę TV.
Odpowiedz
Tak, wypala płytę, lecz już zakodowaną do mpeg2. Dzięki czemu nie będziesz się martwił kompresją później. Mpeg2 jest jednym z lepszych formatów do montażu a zużywa mało dysku. Przelicz to sobie:
Pożyczenie takiego magnetowidu: 0zł, płyta dvd-rw 1zł. A komputera do tego nie potrzebujesz. Zgranie na komputer trwa ok. 10min. A zgrywanie na dvd z vhs odbywa się w czasie rzeczywistym.

Jakość takiego grabbera też jest taka sobie. Aczkolwiek lepsza niż nagrania z telefonu.
Odpowiedz
Rozumiem DVD, nie jako nagrywarka w kompie? :P

Magnetowid to mam, tylko, że nie mam nagrywarki DVD do tego. Inna sprawa, że zawsze miałem problem z przegrywaniem płyt DVD na kompa, bo albo słaba jakość, albo program tworzył dziwne formaty, ale ja się nie umiałem nim posługiwać.
Odpowiedz