krew w filmie
mam problem z animacją krwi do filmu. jak zrobić taką krew samodzielnie? ( i w czym) i żeby ona została na ciele postrzelonej osoby i wraz z ruchem kamery lub osoby nie ,, wędrowała'' po ciele. efekt ma wyglądać jak np. w filmie opm- mafia 5/6
tylko proszę o dokładną odpowiedź lub podanie tutorialu bo w temacie animacji i krwi jestem zielony :)

wiem że trzeba zastosować ,,tracking'' ale nie wiem jak go zrobić w sony vegas pro. proszę pomóżcie mam czas do połowy marca.
Odpowiedz
[Obrazek: Pudliszki%20Ketchup%20%C5%82agodny%20480g_480x480.JPG]

Najlepiej zrób to w kubeczku, a później rozlej na zraniony obiekt.
Odpowiedz
W filmie najlepsze efekty daje np. świńska krew :)
Odpowiedz
Koledze chodzi o cyfrową krew. Na "czystym" Vegasie nie ma trackingu, nie zrobisz tak tego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
a więc jak to zrobić?? nie chodzi mi tu o krew keczupową, malinową, wiśniową ani żadną inną! obejżyjcie filmik na youtube to zobaczycie o co chodzi!! ja chcę wiedzieć tylko czy tą krew mam przesuwać klatka po klatce czy jest jakiś inny sposób. bo tutorial o trackingu oglądałem ale w dalszym ciagu nie wiem jak go wykonać. skoro na ,,czystym( co to znaczy??)'' vegasie tego nie zrobie to jakim programem?
Odpowiedz
Nie byłeś uprzejmy dać linku do filmu o którym mówisz. Trudno się więc odnieść.
Czystym to znaczy bez dodatkowych pluginów w stylu BorisRed, Continnum, programów typu AfterEffects czy jakiegokolwiek innego softu do trackingu. Jaki tutorial oglądaś, że nie potrafisz tego zrobić? Podawaj więcej informacji wtedy moze ktoś Ci pomoże.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz