Renderowanie klipu - muzyka + jpg
Chodzi mi o wyrenderowanie klipu w SVS pod YT (najczęściej jest to muzyka z obrazkiem .jpg), ale tak, by była super jakość dźwięku przy jednocześnie małej wadze pliku. Dla kilkuminutowej mp3 tak do 12 MB. Mam z tym problem.

Weźmy przykład poniżej. W linku użyłam formatu dźwięku lame MP3 (mpeg layer-3) i klip zajął mi 6.31 MB, lecz jakość dźwięku przy słuchaniu jest okropna. Kiedy jednak użyłam formatu PCM, momentalnie miałam 72 MB klip! - naturalnie nie wgrałam tego na YT. Mógłby mi ktoś napisać, jakich mam użyć ustawień audio, a najlepiej wkleił jakiś jpg z "project --> properties"?

A to ta muzyka (samo mp3 na dysku zajmuje mi 4,5 mb, a obrazek 100 kb):
Odpowiedz
72 MB to dużo? Chyba, że masz internet przez komórkę.
Odpowiedz
Mam na pececie. Jednak jak sprawdzam utworki ludzi na YT, to wszystkie mają góra 20 MB (takie kilkuminutowe mp3) i świetną jakość dźwięku. Więc te 72 MB wydaje mi się ostrą przesadą.
Odpowiedz
Wyślij i zobacz ile zostanie z tych 72MB. Myślisz, że na youtubie film jest w takiej postaci w jakiej się go wysłało?
Odpowiedz
Nie zastanawiałam się nigdy nad tym, ale sądziłam, że tak, skoro można oglądać filmy w HD.
Czyli jednak pozostanie ten PCM w takim razie.
Odpowiedz
Chwila... coś się wymyśli :)
http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/ ustaw tak. Bitrate audio zmień na 320 000. Powinno być ok. Ew. zmień bitrate video na 1 000 000. Skoro mają być same zdjęcia. Jeżeli jakość video będzie zła zwiększ bitrate filmu. Powinno pomóc.
Odpowiedz
Dzięki za linka, nie doszukałam się go w google :) Sprawdzę tę metodę w wolnej chwili.
Obrazek tu jest najmniej istotny, może być nawet mega low - byle dźwięk był dobry.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości