Jak zrobić efekt cienia na drugim "track motion"?
Witam, moglibyście mi napisać jak mogę zrobić efekt cienia na drugiej ścieżce "track motion"? Na pierwszej ścieżce mam kolorowe tło i nie chcę żeby materiał wideo z drugiej ścieżki wyglądał tak sucho, cień uwypukliłby go. Chodzi o coś takiego jak w filmiku poniżej (od 0:07) z góry dziękuję za pomoc!

PS. Możecie mi jeszcze podpowiedzieć jak ustawić żeby filmik z YT wyświetlał się od danej sekundy, w tym przypadku od 0:07?
Odpowiedz
W track Motion nie ma niestety cieni.
(02-26-2011, 15:24)Pazder napisał(a):  Możecie mi jeszcze podpowiedzieć jak ustawić żeby filmik z YT wyświetlał się od danej sekundy, w tym przypadku od 0:07?

Odpowiedz
Czyli nie ma możliwości żeby uzyskać chociaż jakiś podobny efekt do tego na filmiku? :(
Odpowiedz

Chodzi Ci o podobny efekt?
Odpowiedz
Tak, najlepiej o podobny efekt, a jeśli nie da rady to chociaż w jaki sposób można ten film z drugiego "track motion" jakoś obramować, oprawić lub coś w tym kierunku.
Odpowiedz
(02-26-2011, 17:25)Pinto napisał(a):  W track Motion nie ma niestety cieni.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Niedokładnie się wyraziłem. W Track Motion nie ma cieni w trybie 3D Source Alpha.
Odpowiedz

Ale można tak zrobić. Są cienie i jest 3d. Muszę jeszcze poćwiczyć dykcję :/ bo teraz nie wyszło zbyt dobrze.
Odpowiedz
No niestety nie ma, glowa też nie. Metoda pokazana przez Tidzu jest ok, tyle, że cienie maja to do siebie, że są zwykle związany z czymś, na co padają i źródłem światła. Obiekt porusz się więc w 3D, a cień w 2D i do tego zmieni kształt.
No ale można to trochę obejść, na te drugą (niższą) nałożyć "cień" zrobiony w jakimś programie graficznym (żeby miał ładne miekkie brzegi). Wtedy nawet dosyć fajnie można symulować "wysokość" kartki nad tłem ręcznie edytując ścieżkę z cieniem i dopiero wtedy ją obracać w 3D by uzyskać odpowiednia deformację.
W tym przykłądzie zrobiłem to przez media generator i odrobiną zabawy z pan/crop i miękką maską.. Jak jest dużo ruchu to już dłubanina, no ale da się.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki! Pomogliście mi :)
Odpowiedz