Wstawienie w filmik mordke która sie porusza
Witam,mam problem z vegas movie studio platinum 9, otóż chce wstawić za miast powiedzmy twarzy kogoś tam a wstawienie mordki ktora będzie sie po ruszała po ekranie zgodnie z pustacią albo np. za miast miski której ktoś trzyma coś innego...
Z góry dziękuje za odpowiedzi ale jestem zielony i trzeba mi wszystko pokazywać palcem wiec proszę o to żeby ktoś zrobił screny albo dokładnie powiedział co gdzie i jak ze szczegółami. pozdrawiam
Odpowiedz
a wiec musisz nad calym filmikiem dac ten objekt (obrazek czy tam film) nastepnie przy jego ustaqwieniach tej ramce po boku z opcjami wciskasz "track motion" dalej juz zmniejszasz objekt do pozadanych rozmiarow. Najtruddniej przynajmniej mi idzie animacja tego wszystkiego czyli jak wciskasz track motion masz na dole keyframe'sy i ustawiasz te rombiki i przestawiasz objekt (do tego to juz musisz sam dojsc).
Mam nadzieje ze pomoglem pozdr
Odpowiedz
(02-25-2011, 20:01)Stachu68 napisał(a):  a wiec musisz nad calym filmikiem dac ten objekt (obrazek czy tam film) nastepnie przy jego ustaqwieniach tej ramce po boku z opcjami wciskasz "track motion" dalej juz zmniejszasz objekt do pozadanych rozmiarow. Najtruddniej przynajmniej mi idzie animacja tego wszystkiego czyli jak wciskasz track motion masz na dole keyframe'sy i ustawiasz te rombiki i przestawiasz objekt (do tego to juz musisz sam dojsc).
Mam nadzieje ze pomoglem pozdr

Te błędy rażą mi oczy : ((

A żeby nie było offtopu, to postaram Ci się na swój sposób wytłumaczyć, może będzie Ci łatwiej zrozumieć lub coś z tego co napisze Ci się przyda.

Zróbmy na przykładzie maski:
1. Bierzesz przykładowy obrazek tej maski co ma zasłaniać twarz, najlepiej by było aby była w formacie .png i z przezroczystym tłem
( możesz to zrobić w darmowym programie gimp, wyciąć maskę, i usunąć tło i zapisać jako png )
2. Odpalasz Vegasa, i robisz w nim 2 ścieżki, na górnej ma znajdować się przerobiony obrazek z maską z prezroczystym tłem, a na dolnej twój klip.
3. Na tej ścieżce z maską masz takie 3 ikonki po prawej stronie, naciskasz środkowy ten taki kwadracik z funkcją 'event pan/crop' wyświetli Ci się te 'zaznaczenie', taki prostokąt z literą w środku " F "
4. Aby poruszać maską musisz poruszać tym prostokątem, który możesz także powiększać, pomniejszać i obracać dla uzyskania lepszego efektu, musisz się tym pobawić po prostu.
5. Aby maska poruszała za Twoją postacią to zrobić na tej osi czasu w oknie "Event Pan/ Crop " tuz pod twoim prostokątem z literką F,
musisz kliknąć w odpowiednim miejscu tej osi czasu, i co chwile przesuwać tą maskę, ciężko to wytłumaczyc, po prostu musisz tam co jakiś czas zmieniac połozenie tej maski klikajac na osi czasu kiedy to ma nastąpić.

Mam nadzieję, że pomogłem, jak czegos nei rozumiesz, pytaj :)
Odpowiedz
więc tak wiem już że trzeba to robić w Pan/crop więc teraz tu macie screna dużo mi pomogliście a szczegulnie Kubson więc macie tu screna co i jak dalej ?
http://www.speedyshare.com/files/2709465...tytu_u.JPG
Odpowiedz
Więc tak.. troche namieszałeś i nie wyszło tak jak myślałem, że wyjdzie, więc musisz najpierw zająć się grafiką. Mógłbys ścieżkę gdzie jest grafika ustawić bodajze na 'Multiply (mask )' czy 'screen' juz nie pamietam, klikajac na compsositing mode ten przycisk taki maly z dwoch zielonych kwadracikow po lewej stronie ściezki. Jednak wtedy i twarz tej mordki byłaby przezroczysta więc mijało by się to z celem. Więc musisz odpowiednio przyszykować grafikę. Bo chyba zapisałeś w .png ale nie wyciąłeś tła, a tło powinno byc przezroczyste.

Zrób tak:
-Odpal gimpa.
-Wytnij mordkę przyciskiem 'ścieżki' lub jakims innym sposobem, i zrób to tak jak ja zrobiłem
na screenie poniżej:
http://img577.imageshack.us/i/11539218.jpg/

-usuń tło z tyłu aby pojawiła sie ta szachownica- oznacza to ze obraz jest na przezroczystym tle.
Tu masz screena co Ci ma wyjsc:
http://img843.imageshack.us/i/50948332.jpg/

- zapisz do do formatu png

- Następnie w Vegasie nad sciezka z filmem robisz sciezke z tą mordką i klikasz to okno Event Pan crop, powinienes miec cos takiego:
http://img695.imageshack.us/i/pancrop.jpg/
Niebieskim kolorem zaznaczyłem ten prostokąt którym musisz poruszać aby zmieniać położenie maski, a żeby pommniejszyć bądź powiększyć obrazek, musisz złapać za róg tego prostokąta , za ten punkcik, i powiększać lub pomniejszać te zaznaczenie, obraz.

Czerwonym kolorem zaznaczyłem oś czasu na której musisz caly czas zaznaczać połozenie okien w danym momencie aby maska nie była w jednym miejscu. Robisz to tak ze łapiesz za tę pionową linie, i ciagniesz np. przez sekunde, i wtedy zmieniasz polozenie maski na kwadracie aby szla za twarzą, później znowu przesuwasz w prawo o np. 0,5 sekundy, i zmieniasz połozenie maski.
NAJLEPIEJ JAKBYŚ CO KLATKĘ ZMIENIAŁ POŁOŻENIE, WTEDY MASKA BĘDZIE DOKŁADNIE PORUSZAŁA SIE ZA OSOBĄ, JEDNAK WYMAGA TO TROCHE ROBOTY.
Po tych 'zabiegach' powinno Ci wyjsc cos takiego:
http://img713.imageshack.us/i/efektkoncowy.jpg/

Mam nadzieje ze pomoglem i juz wiesz jak to robic i moja pomoc przydala się Tobie, pozdrawiam Kuba :)
Odpowiedz
hah udało sie dzięuje Kuba za to wszystko bardzo bardzo bardzo mi pomogłeś jesteś pro zajebisty masz u mnie browarka ;) dziękuje ci jeszcze raz na prawde 3 miesiące sam sie męczyłem i na innych forach szukałem pomocy a Ty odrazu poradnik zrobiłeś taki duży i wyczerpujący wielkie dzięki ;) pozdrawiam Mateusz :) jesteś PRO kolegą
Odpowiedz