pomysł na scenariusz
mam prośbę
w wakacje chce nakręci z znajomymi film fabularny do 30 min i trzeba by było się zacząć przygotowywać
chciałem zacząć od scenariusza ale niema żadnego pomysłu
gdy chce coś napisać i siadam to w głowie mam to samo co przed sobą czyli pustą kartkę
prosiłbym o podsunięcie pomysłu na początek bo dalej już pujdzie
Odpowiedz
ciekawe sa filmy akcji, mozna w nich wykorzystac mozliwosci vegasa. jakies kryminaly?
Odpowiedz
Zależy jakiej tematyki ma być ten film, do czego chcecie go użyć i w ogóle. Według mnie fajne są komedie i horrory, ale trzeba mieć najpierw na nie naprawdę dobry pomysł.

Jak zaczynałem od rozrysowywania (mój film trwał 17 minut) poszczególnych scen na specjalnie stworzonych klatkach (znalezionych w necie) - scenorysie.
Odpowiedz
chcemy go nakręcić dla siebie może wrzucimy do neta a storyboard to dobry pomysł jak ma się zamysł na film a mi takowego brak dlatego proszę o pomoc
Odpowiedz
(02-25-2011, 19:08)bobik243 napisał(a):  mam prośbę
w wakacje chce nakręci z znajomymi film fabularny do 30 min i trzeba by było się zacząć przygotowywać
chciałem zacząć od scenariusza ale niema żadnego pomysłu
gdy chce coś napisać i siadam to w głowie mam to samo co przed sobą czyli pustą kartkę
prosiłbym o podsunięcie pomysłu na początek bo dalej już pujdzie

He-he-he.
No stary... Nie zrobię tego :]
Oszalałeś :) Ja mam dwa fajne moim zdaniem pomysły na filmy i właśnie trzymam je dla siebie :P
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
mi nie chodzi o gotowe pomysły a zalążki, takie małe ziarno z którego może wyrosnąć coś wspaniałego
potrzebuje po prostu jakiejś inspiracji
może źle się wyraziłem w poście i źle to odebrałeś
Odpowiedz
Inspiracją może być wszystko - niecodzienna droga do toalety w szkole, spotykanie się z kolegami tylko po to, aby pograć na naszej klasie :), koszenie trawy, ufo, policja, wyścigi.
Skoro nie posiadasz nawet określonego gatunku, nie powinieneś się brać za pisanie scenariusza. Niech się ktoś z pomysłem tym zajmie.
Tak jak Piciu napisał - w filmach amatorskich moim zdaniem łatwiej jest początkowo robić tylko storyboard. A potem przepisać to jako scenariusz aczkolwiek trzeba w głowie mieć mały zarys tego, co ma się do wykonania.
Odpowiedz
@bobik243 - Zrozumiałem doskonale. O to się nie bój. Potrzebujesz treatment (synopsis).

Cytat:Tak jak Piciu napisał - w filmach amatorskich moim zdaniem łatwiej jest początkowo robić tylko storyboard. A potem przepisać to jako scenariusz

Hę? Jakim cudem? To tak jakby najpierw nakręcić film a później dopiero napisać scenariusz.
Nie ma czegoś takiego. Storyboard (scenopis) powstaje już po napisaniu scenariusza (nawet wstępnego).
Przecież to są własnie wskazówki jak coś filmować (obraz widziany oczami kamery). To chcesz coś filmować, nie wiedząc nawet co? Wiesz już jak nakręcić pewne sceny, ale nie wiesz czym są, kto w nich wystepuje i gdzie sie rozgrywają? :]

Tutaj wkleję jeden z moich scenopisów z filmu, który zrobiłem kilka lat temu:
http://www.indiana-jones.pl/indysite/kon...nch2_d.jpg
Kto ciekawy, może porównać z filmem (jest na forum nawet).
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Mi chodziło o to, żeby najpierw wstępnie narysował oraz lekko opisał, to co che zrobić a potem dopiero na podstawie tego napisać scenariusz. Ponieważ tak się bardziej skupia na treści a nie na dokładnym formacie. Może zamiast storyborad powinienem użyć komiks? Chyba tak :)
Odpowiedz
okej dzięki za pomoc
przespałem się z tym i wpadłem na jakiś pomysł
nie wiem czy dobry ale może potem podeśle scenariusz do oceny
dzięki
Odpowiedz