Problem z jakością
Mam nagrany filmik kamerką internetową. Jest naprawdę dobra jakość. Niestety Vegas od razu psuje jakość. Używałem już wszystkich ustawień i ostatecznie film zawsze wygląda tak samo i ma bardzo słabą jakość.

Film 640x480.

Próbowałem ustawiać wszelkie HD. Gdy ustawiałem projekt na takie same parametry to też było źle.

Może ktoś wie jak to zrobić, żeby zachować jakośc film. Żeby po prostu nic nie zmieniać w filmie tylko zapisać taki jaki jest.

Kamerka jest firmy logitech..
Odpowiedz
A może masz po prostu jakoś podglądu źle ustawioną? Gdzie widzisz tę złą jakość? W finalnym renderze? W okienku preview?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Renderowałem już chyba milion razy z różnymi ustawieniami i za każdym razem wychodzi praktycznie taki sam film. Czy HD, czy najsabsza jakośc to i tak wygląda tak samo. Tak jakby samo użycie tego filmu w projekcie od razu go psuło. Z ustawieniami projektu też kombinowałem, ale lipa ;/

Dodam jescze, że gdy używam filmów z aparatu cyfrowego lub kamery to wszysto jest w porządku.

Dotychczas kombinowałem sam i starałem się nie zadawać noobskich pytań, ale z tym nie potrafię sobie poradzić. Jak ktoś byłby w stanie jakoś pomóc to by było miło.
Odpowiedz
Na sucho nikt Ci nie pomoże, wrzuć na jakiś serwer (np. na wrzute) kawałek oryginalnego filmiku i ten sam kawałek przerenderowany najlepiej jak potrafisz. Powiedzmy 15-20 sekund.

Odpowiedz
No własnie w tym problem, że żeby wyciąć film muszę użyc Vegasa ^^ Więc oryginalny i wyrenderoway by tak samo wyglądał.
Chyba, że da się wyciąć fragment tak jakby nie zmieniając filmu?(jakości rozszerzenia , parametrów itd)
Próbowałem przez WMM i adobe premiere i już tam była nawet lepsza jakośc niż z Vegasa.
I ten problem jest tylko przy filmach z kamerki internetowej.
Odpowiedz
Wrzuć org. klip oraz screen z vegasa ew. jeszcze z adobe premiere.
Odpowiedz
Skoro to z kamerki to możesz chyba nagrać parę sekund? Poza tym co to znaczy "że jest z kamerki internetowej", to nic nie mówi, dokładnie nic. Możesz spróbować użyć VirtualDub'a zaznaczają opcję "Direct stream copy' dla wideo i audio.

Odpowiedz
Naprawdę dziękuję za pomoc.

Użyłem konwertera ani video i dopiero wstawiłem do Vegasa. Teraz jest w porządku.

Ale w sumie nadal nie wiem dlaczego ten konkretny film był tak jakby psuty przez Vegasa.
No ale nieważne. Ciesze się, że jakoś to obeszliśmy.

Jeszcze raz dzięki
Odpowiedz