Amatorskie Filmy by Marcos Television
Witam wszystkich odwiedzających ten temat :) W tym właśnie temacie będę umieszczał swoje amatorskie filmy (nie chcę zakładać nowych tematów i spamować). Co jakiś czas będę dodawał nowy film :) Mam nadzieję, że lepsze :D

Ekipa:
Aktorzy:
Marcos-Marek Kret
Mamba-Rafał Pruszyński
Joseph-Paweł Makuchowski
Habiru-Mateusz Kret
Zdjęcia:
-Habiru
-Marcos
Montaż:
-Marcos

1. Mój pierwszy amatorski film, który nakręciłem z kumplem (Mambą) To tylko taki test.

Muzyka:
Nie pamiętam tytułów, ale to z jakiś horrorów :P

2. Drugi filmik, również został nakręcony jako test.

Muzyka: Nie pamiętam tytułów, ale to z jakiś horrorów :P

3. Trzeci film, nakręcony kamerą Olimpic@.

Muzyka: Celldweller - URSA Minor

4. Kolejny film. Znów rejestrowane kamerką Olimpic@.

Muzyka: Dead By April - A Promise

Testy efektów specjalnych:

Filmiki z gier:

Odpowiedz
ŚWIATŁO! ŚWIATŁO! ŚWIATŁO. Tego w waszych filmikach brakuje. Niema tam żadnej równowagi - albo go macie zbyt dużo (linie) albo nie macie go wcale. Druga sprawa to STABILIZACJA tego nie zauważyłem. Obraz się trzęsie, jakby osoba która stała za kamerą miała parkinsona. Trzecią rzeczą są te wszystkie niepotrzebne intra, tła w napisach etc. Następnie postarajcie się o jakąś kamerę. Teraz telefony nagrywają lepiej, niż to co tutaj jest pokazane. Musicie także popracować nad dźwiękiem ponieważ to też nie jest waszą dobrą stroną. Teraz profesjonalne rekordery kosztują ok 400zł, a jakość dźwięku o niebo lepsza.
Jeżeli masz trochę czasu to poczytaj kilka artykułów na sfx.com.pl, efix.pl ew. kameraakcja.pl
Odpowiedz
Tak wiem, światło ^^' Właśnie zamierzam kupić 2 halogeny 500W białe. Dokładnie na tym się nie znam, ale koleżanka, która zajmuje się zdjęciami itp. w wyborze mi pomoże :)
Filmy są kręcone starym aparatem cyfrowym, którego gdzieś tam znalazłem w szafce xD Kamera... Heh... Z tym muszę jeszcze poczekać, bo kamera to jednak duży wydatek jak dla mnie. Właśnie dziś dorwałem pracę i od 17 marca zaczynam, tak więc jakoś się uzbiera na tą kamerkę :D Hmmm... Tak jak mówisz, kamerzyście trzęsie się ręka. To i statyw trzeba kupić :P

A co do tych rekorderów. Możesz mi troszkę więcej opowiedzieć?

Stron, które mi podałeś jeszcze nie sprawdzałem, ale zamierzam zrobić to jutro wieczorem. Tak więc na pewno dużo mi to da, gdyż jestem jeszcze bardzo, ale to bardzo początkującym filmowcem xD

Dzięki Ci za to ;]
Odpowiedz
Jeden wystarczy :) ale musisz posiadać biały sufit ew. inna powierzchnia która będzie odbijać światło (nie będzie cieni). Teraz właśnie większość próbuje być 'eko' i używa świetlówek 85w - dają one białe światło etc. Mogę polecić.
Co do rekordera - Zoom H1 ew. kup kamerę z wejściem audio.
Odpowiedz
Tak posiadam biały sufit :P A jak np. kręciłbym sceny na dworze i w innych budynkach, które nie mają takiego sufitu? Koleżanka coś wspominała o parasolach, które odbijają światło czy cuś. Hmmm... Kamera z wejściem audio mówisz. Zobaczymy ;] Może coś na allegro znajdę. Masz jakąś sprawdzoną markę/model?
Mam nadzieję, że filmy również "wejdą" na Sony Vegas bądź jakiś darmowy program ^^
Odpowiedz
Niestety z tym 'wchodzeniem' różnie jest. Ale teraz wszystkie kamery zapisujące na dysk korzystają z formatu AVCHD - jeżeli nie posiadasz 24gb ram, 2x xeon (4x3ghz + hyper threading / prawie jak 8x 3ghz / ) dysku na pcie ssd i karty graficznej z CUDA. To będziesz miał problemy z montażem. Rozwiązać to może 12godzin konwersji i pojemny oraz szybki (najlepiej dwa w raid) dysk twardy.
Co do światła - dwa razy http://www.funsports.pl/p,pl,648,zestaw+...solka.html powinno załatwić sprawę.
Kamera - na czym Ci zależy ew. jaki będziesz miał budżet.
Odpowiedz
Hmm... to ciężko będzie z tym wchodzeniem... Mam lapka (średniawka) i kompa (starocia) za to dyski są nawet pojemne. Heh... to trzeba będzie użyć konwersji >_<'
Budżet? Na początek będę miał koło 1000zł +/- ale jakbym dłużej poczekał i coś uzbierał, to na pewno kupiło by się coś lepszego.

Dzięki za światła :) Trzeba w końcu kasę w coś inwestować xD Widzę, że to taniej wyjdzie niż 2x te tu + 2x statyw: http://foton.kalisz.pl/pl/sklep/p/297/lampa-h500nk.html
Odpowiedz
Tak, tylko że moim zdaniem te energooszczędne świecą lepiej niż halogeny. Ale to tylko moje zdanie.
Odpowiedz
Nom, rozumiem ;] A co do tych kamer? Tak jak mówię, będę miał na to koło 1000zł +/ Zawsze można uzbierać więcej jakby co ;P
Odpowiedz
HD? Wejście na mikrofon? Duży zoom? Mała głębia ostrości? Dużo fps?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości