Początkujący i kilka pytań :)
Wtam,
Właśnie wrzuciłem na YouTube już moją drugą produkcję i mam do was kilka pytań z tym związanych.

Tutaj link do filmiku(proszę nie zwracać uwagi na te nieśmieszne żarty):

I teraz pytania:

1. Jaki kodek jest najlepszy żeby filmik jak najlepiej wyglądał na youtube i nie ważył dużo ja robie tak:
Wybieram Video for Windows (*.avi) i niżej NTSC DV potem klikam Custom i tam na górze Frame size: HDV 720 (1 280x720)
niżej 25,000 (PAL), niżej None (progressive scan), niżej 1,0000 a Video Format: Xvid MPEG-4 Codec potem klikam configure i lece tym suwaczkiem na maksa w lewo żeby była jak najlepsza jakość, w zakładce project daje Video rendering quality: Best

2. W 2:23 jest przejście tam i właśnie dlaczego wyskakuje takie coś przy przejściu, takie jakby szmery.
3. Od 0:12 powinien się wyświetlać obraz a wyświetlają się same napisy do tego, jaka jest tego przyczyna i jak to naprawić.
4. Czy są jakieś gotowe dodatkowe szablony że np jest już gotowy tekst który się trzęsie tak.
5. Potrzebuje jakąś stronkę co są fajne efekty tzn wybuchy walnięcia i trzaski takie różne pod montaż.
Odpowiedz
Dlaczego nikt nie może odpowiedzieć na moje pytania :(
Odpowiedz
(02-22-2011, 23:12)lanceq napisał(a):  Dlaczego nikt nie może odpowiedzieć na moje pytania :(
1. Ponieważ nie użyłeś opcji szukaj. Na forum jest artykuł: Jak dodawać filmiki na YT. Podobno trawialnym przez YT kodekiem jest jeszcze *.MOV, zwłaszcza z HD.
2. Możliwe, że pomyliłeś się przy tworzeniu i coś przypadkowo na siebie niepotrzebnie najechało, lecz według mnie ewidentna wina kodeków bądź Youtube (zdarza się strasznie rzadko).
3. Może podłożyłeś niepotrzebnie czarne tło na ścieżkę z tekstem i film przesunąłeś pod spód?
4. Wątpię, a raczej nie darmowe, tekst sobie można "trząść" pan/crop'em. Ewentualnie, jak chcesz, żeby za każdym razem tak samo to sobie zapisz jako nowy (w tej liście na górze, zapomniałem nazwy).
5. A jest taka strona, jest... http://sonyvegas.info/thread-68-page-2.html < Tu znajdziesz przydatne linki.
Masz farta, że jestem cierpliwy, bo nie chciało mi się odpowiadać, ale ten combo doprowadził prawie do rozstroju emocjonalnego mojej osoby. Dziękuję, dobranoc.
Odpowiedz
Wg mnie parę błędów wynika w tym filmie z Twojej winy. Pewnie coś namieszałeś z warstwami, że Ci się napisy nie wyświetlają albo ustawiłeś kolor TŁA w edycji napisów na czarny i napis dałeś też czarny. Być może, nie wiem. Może to nie Twoja wina faktycznie.

Renderuj do formatu WMV, super waga pliku, jakość zwiększasz wpisując daną rozdzielczość i ilość Mb.
Ale to "nieprofesjonalna" metoda z WMV choć działa i będziesz zadowolony.

Możesz to zrobić ręcznie, ruszając obrazem ale to czasochłonne albo skorzystać z pluginów NewBlue FX EARTHQUAKE / ACTIVE CAMERA lub pluginu ProDAD Mercali SHAKER.

Efekty pobierzesz z darmowych paczek ze strony "Detonation Films" - wpisz w Google i Ci wyskoczy. Dział "Free stuff".
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(02-22-2011, 23:41)Piciu napisał(a):  
(02-22-2011, 23:12)lanceq napisał(a):  Dlaczego nikt nie może odpowiedzieć na moje pytania :(
1. Ponieważ nie użyłeś opcji szukaj. Na forum jest artykuł: Jak dodawać filmiki na YT. Podobno trawialnym przez YT kodekiem jest jeszcze *.MOV, zwłaszcza z HD.
2. Możliwe, że pomyliłeś się przy tworzeniu i coś przypadkowo na siebie niepotrzebnie najechało, lecz według mnie ewidentna wina kodeków bądź Youtube (zdarza się strasznie rzadko).
3. Może podłożyłeś niepotrzebnie czarne tło na ścieżkę z tekstem i film przesunąłeś pod spód?
4. Wątpię, a raczej nie darmowe, tekst sobie można "trząść" pan/crop'em. Ewentualnie, jak chcesz, żeby za każdym razem tak samo to sobie zapisz jako nowy (w tej liście na górze, zapomniałem nazwy).
5. A jest taka strona, jest... http://sonyvegas.info/thread-68-page-2.html < Tu znajdziesz przydatne linki.
Masz farta, że jestem cierpliwy, bo nie chciało mi się odpowiadać, ale ten combo doprowadził prawie do rozstroju emocjonalnego mojej osoby. Dziękuję, dobranoc.

1. Umiesz czytać ?
Mój opis jaki zrenderowałem ten filmik jest taki sam jak jest w tym poradniku, to naprawdę smutne że takie trolle jak KAYTEK nawet nie czytają.
Nie chciało Ci się odpowiadać ? To po co wgl odpowiadałeś. Przeczytaj kilka razy co napisałeś a potem klikaj przycisk Odpowiedz.
@edit a wszystko jasne masz 14 lat

@Bunch, dzięki za odpowiedź ale chyba wydaję mi się że ten kodek co napisałeś to on będzie jeszcze gorzej wyglądać od tego.

@down
porównałeś się właśnie do tych żałosnych filmików które robię :) pJoNa!
Odpowiedz
A ty jesteś dziecko neostrady :D I mogę ci to udowodnić:D (nie wiem co mnie naszło z tymi ":D")
Odpowiedz
(02-22-2011, 23:41)Piciu napisał(a):  
1. Nie mov tylko mp4 z kodekiem avchd/h264.
2. Ewidentna wina autora :) łatwiej jest wybrać preset Default - rozdzielczość etc. się sama ustawia.
3. Czasem tak się dzieje, jak się wrzuca grafiki i przesuwa przez pan/crop.
4. Jest trial pluginu do Vegasa 10, który działa bez znaku wodnego, a ma wiele opcji.
Cytat:@edit a wszystko jasne masz 14 lat
Ty masz 16. Prawie niema różnicy.
Cytat:@Bunch, dzięki za odpowiedź ale chyba wydaję mi się że ten kodek co napisałeś to on będzie jeszcze gorzej wyglądać od tego.
Niestety, ale jak chcesz na Youtube, to albo WMV (nie polecam) albo AVC( http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/ )
Odpowiedz
Chyba przestanę zaglądać na to forum, bo poziom tu spada jak ph w ustach po każdym posiłku...
PS: Tak, mam 14 lat i co z tego? To nie znaczy, że nie mogę wchodzić na to forum i pisać odpowiedzi.
Odpowiedz
Okej, dziękuję za informacje. Te filmiki robię tylko po to aby nabrać wprawy i ogarnąć te funkcję SV więc nie oceniajcie tego bo po co ? Co do tego kodeka mp4 to go przetestuje bo jeszcze nim nie renderowałem. Nie wiem po co się wyśmiewać z kogoś kto próbuję się czegoś nauczyć no ale trudno. Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat można zamknąć.

@BTW
dziecko neostrady nie zna c++ i nie umiałoby by DDosować forum na dedykach ^^
Odpowiedz