Ruchoma maska
Chciałbym użyć ruchomej maski w SV10, w tym projekcie mam użyte następujące ścieżki, patrząc od góry:
- animacja odwijanej strony albumu zdjęciowego
- ruchoma maska do w/w animacji
- ramka do zdjęcia nr 1
- zdjęcie nr 1
- ramka do zdjęcia nr 2
- zdjęcie nr 2

Nie wiem jak to zrobić by wszystko zadziałało, chodzi o to by po zdjęciu nr 1 z nałożoną ramką nr 1 w ślad za odwijaną stroną odsłaniało się zdjęcie nr 2 z nałożoną na nie ramką nr 2.
Dla wtajemniczonych dodam, że problem ten dotyczy pakietu animacji firmy Digit vol.2 SD/HD.
Odpowiedz
Nie do końca chyba rozumiem o co Ci chodzi, ale rozumiem, że otwiera się album - przewraca okładka, a w ślad a tym mają to samo zrobić następne kartki? O to chodzi? Jakiegoś screena rzuć.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
dokładnie o to chodzi

Odpowiedz
No to musisz mieć tyle animacji przewracanych stron ile potrzebujesz. Poszukaj być któreś z trasitions z serii page peel będzie pasować do Twojej głównej animacji.

Odpowiedz
Nie chodzi o zastosowanie przejść lecz o użycie animacji i animowanej maski jako przejścia między zdjęciami, polecam uważnie przeczytać początkowy opis mojego problemu, postaram się dorzucić jakiś screen.

Odpowiedz
Jest ujęcie-animacja z przewracaną stroną i maska które pozwala równo z ruchem tej strony odkryć to, co pod nią. Czy tak?
Jeśli chcesz nałożyć swoje zdjęcie, film, grafike na tę animację - to nie ma takiej możliwości. Co innego gdyby to był plugin Adorage czy coś w tym stylu. Chyba że dalej nie rozumiem jak to ma działać. Totaj animacje jest po prostu kolejnym filmem a nie obiektem na który coś możesz nakładać.

Odpowiedz
Dołączam screeny:
- Maska 01 przedstawia zdjęcie z nałożoną ramką
- Maska 02 przedstawia animację odwijanej kartki oraz ruchomej maski do tej animacji, jednak nie tego efektu oczekuję, na załączonym obrazku widać odwijaną kartkę (kolor szary) oraz z lewej strony kolor czarny - tu powinno być widać zdjęcie z ramką (Maska 01), natomiast po prawej stronie kolor biały tu już powinno odsłaniać się kolejne zdjęcie z ramką (Maska 03)
- Maska 03 przedstawia drugie zdjęcie z ramką

Wcześniej pracowałem na poczciwym Premierze Pro 6.0 i tam było narzędzie TrackMatte, które załatwiało ten problem.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Widzę, że brakuje tutaj osoby doświadczonej w tym temacie
Odpowiedz
Myślę, że parę osób się znajdzie, ale ja np. a) nie pamiętam już Premiere i nie wiem co robi Track Matte b) próbuję zrozumieć problem ale nie wiem o co Ci chodzi.

Odpowiedz
Powiedz mi jedno. Czy to co znajduje się w tej oprawie graficznej, w zdjęciu - to jest GRAFIKA (zdjęcie) czy FILM? Bo, to pewnie wiesz, jeżeli zdjęcie to przecież zamiast kombinować i importować ramkę zdjęcia pozbawioną środka i do tego zdjęcia, można to scali w programie graficznym i zastosować najzwyczajniejsze w świecie przejście video - przewracająca się kartka. Co innego jeżeli to co tam jest, jest filmem. Rusza się, animuje a Ty chcesz zrobić tak, by to co widzimy, uniosło się w góre i przewróciło na naszych oczach jak okładka książki. O to Ci chodzi? tak ma to wyglądać? Bo jeżeli tak, to ja również i w tym przypadku nie widzę żadnego większego problemu na zrobienie tego, tylko sposobem. Mianowicie już renderować sobie "po kawałku" pare sekund klipu i wstawiać go od nowa na linię czasu do projektu i tutaj - uwaga - stosować najprostsze z możliwych przejść, czyli "obrót kartki" właśnie. Animacje będą nadal odgrywane i będzie to jako całość, z filmem.

W czym problem?

A jak nadal źle mówimy to zrób nam filmik na którym POKAZUJESZ i OPOWIADASZ o problemie. Ja wielokrotnie tak robiłem i mi dawało rezultat. To lepsze niż pisanie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz