Low memory i inne takie - zapraszam
Swego czasu wrzuciłem tu tipsa na temat problemów z pamięcią w Vegasie. Rozszerzyłem troszkę ten tekst, tych, którym czasem wyskakuje "system is low on memory", i innych zainteresowanych krótkim tekstem na ten temat zapraszam na swoją witrynę czyli efix.pl

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Przeczytałem. Frapujący tekst.
Masz literówkę w leadzie.

(Mogę się zapytać co to za fajnego lightoboxa masz na stronie? Mogę prosić link do skryptu?)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Do podglądu co startuje i z czego służy Autoruns.
Odpowiedz
??? ehmmm ten tego? bo chyba nie złapałem

Odpowiedz
Cytat:3. Pozwól na uruchamianie przy starcie tylko niezbędnych programów:

- wyrzuć zbędne rzeczy z Autostartu (np. „przyspieszacze” OpenOffice czy Adobe Reader)

- używając msconfig.exe albo ręcznie, edytując (ostrożnie, robiąc przedtym kopię zapasową!) klucz rejestru HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Zablokuj autouruchamianie komunikatorów, składników Google, agenta Winampa i wszelkich innych dodatków normalnie niepotrzebnych podczas edycji wideo czy audio. Praktycznie rzecz biorąc, pomijając specyficzne przypadki, Autostart oraz klucz Run powinny zostać puste.

Do podglądu i modyfikacji, co uruchamia się z Windowsem najlepiej użyć Autoruns. Pokaże wszystkie usługi, co startuje z RUN, z winlogon, itp.
http://technet.microsoft.com/en-us/sysin...s/bb963902
Odpowiedz
Aaaa, teraz rozumiem co napisałeś. Tak, tylko że problemem nie jest do końca co skąd startuje - bo do tego jest kupa różnych fajnych narzędzi, tylko co tak naprawdę może bez bólu wywalić.
Zawsze może być o ten jeden most za daleko...

Odpowiedz