jakie narzędzie do rozłaczenia audio i wideo ?
Jakiego narzędzia użyć by w klipie wideo i audio były niezależne od siebie tak aby można je każde z osobna usuwać lub przesuwać na osi czasu.
Czy w oknie trim też można to uczynić ?.
Odpowiedz
Naciśnij prawym przyciskiem myszy na klip audio lub wideo (bez różnicy) i najedź na opcję "Group". Rozwinie Ci się pasek z kolejnymi opcjami, wybierz "remove from" i gotowe. Klipy audio i wideo są rozdzielone.
Odpowiedz
Przycisk "Ignore Event Grouping" albo ctrl+shift+u
Odpowiedz
Serdeczne dzięki .
Opisu tej funkcji nie mogłem znaleźć w kursie Vegasa Strefy kursów oraz w broszurce dodawanej przez KSK do softu.A czy po linią czasu mogę rozdzielać audio i wideo
Odpowiedz
Kliknij po prostu na event na osi czasu i naciśnij "U"

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Bardzo dziękuję za pomoc.
Rozumiem że tylko na linii czasu mogę rozdzielić audio i wideo oraz usuwać klipy jak i zmieniać ich kolejność czy przycinać je czyli skracać czas ich trwania.
Natomiast w oknie trim klipy mogę jedynie przycinać bez możliwości rozdzielenia audio i wideo oraz przenosić je na wybrane miejsce na linii czasu Jak rozumiem w oknie projektu ( media project) mogę wybrać klip i tylko przenieść go do okna trim lub na linię czasu.
Trochę ciężko idzie mi z Vegasem gdyż mam zakorzenione przyzwyczajenia z A. Premiere 6.5
Nie potrafię znaleźć wytłumaczenia , a mianowicie dlaczego dość często zmniejsza mi się Display z593x334 o stopień niżej.
Aby przywrócić tą wielkość wystarczy zamknąć i otworzyć program
Odpowiedz
Cytat:Rozumiem że tylko na linii czasu mogę rozdzielić audio i wideo oraz usuwać klipy jak i zmieniać ich kolejność czy przycinać je czyli skracać czas ich trwania.
Nie, niekoniecznie. Tzn. i tak i nie. W trymerze który służy właśnie do przycinania. Nie zmienisz więc kolejności, bo jest tam jeden materiał wideo lub audio, więc z czym byś chciał zamienić kolejność, jednego z jednym?
W trymerze przycinasz na długość, a potem przenosisz na timeline. Albo wideo z audio, albo samo wideo, albo samo audio. Naciśnij TAB to zobaczysz pojawiające się znaczki w okienku trymera. Zaznacz interesujący Cię fragment klipu i naciśnij "A". Zaznaczony fragment wskoczy na timeline w miejscu gdzie miałeś kursor.
Cytat:Natomiast w oknie trim klipy mogę jedynie przycinać bez możliwości rozdzielenia audio i wideo oraz przenosić je na wybrane miejsce na linii czasu
Jak napisałem - możesz.
Cytat:Jak rozumiem w oknie projektu ( media project) mogę wybrać klip i tylko przenieść go do okna trim lub na linię czasu.
A gdzie byś chciał go jeszcze przenieść?
Cytat:Trochę ciężko idzie mi z Vegasem gdyż mam zakorzenione przyzwyczajenia z A. Premiere 6.5
Zapamiętaj przede wszystkim jedno. W Sony Vegas to, co widzisz na timline to event. To nie jest to samo, co klip w Premiere. Event jest okienkiem, przez które widać czy to klip wideo, czy grafike, czy co tam chcesz. Tak jakbyś wyciął dziurę w kartce i przesuwał ją po taśmie filmowej. Co z tego wynika? Np. to, że możesz mieć w jednym miejscu (w tym samym!!!) na timeline parę plików wideo i np. próbować różną kolejność montażu bez żonglowania materiałem.
Np. masz ścieżkę V1 a na niej już przycięte (np. do rytmu muzyki) ujęcia, ale nie jesteś pewien w jakiej kolejności je poustawiać.
to pakujesz je jako tzw. Takes w to samo miejsce i możesz je teraz jednym kliniecie klawisza przełączać.
Poszukaj w manualu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz