Płynny podgląd podczas montażu? dysk 6G
Witam

Strasznie mnie denerwuje kiedy projekt jest już lekko napakowany i dodane efekty to podgląd w okienku (preview) po prostu zamula, nie widać wszystkich przejść, są skoki.
Dziwi mnie to podwójnie bo mam komputer dość dobry...

Vegas 9 Pro 64bit najnowszy update
ASUS P7P55D-E-Premium Intel P55 Chipset
Intel Core i7 860 2,80 GHz BOX Socket 1156/95W/45nm
Wentylator i radiator-Mugen 2
Ge-Force with CUDA GTX 260 Palit 896 MB (PCI-E) (Core 216) Sonic (55nm)
Ilość oraz rodzaje dysków twardych:
aktualnie jeden dysk podzielony na 3 partycje SAMSUNG SpinPoint F3 1TB (SATA II, 32MB cache, NCQ)
8GB DDR PAtriot Viper DDR3 1600 mhz cl7 2X (2X2GB)

Staje również przed zakupem nowego dysku HDD. Z racji posiadania na płycie głównej interfejsu 6G (6 gb/s) chciałem też Was zapytać czy warto? I czy to np. poprawi znacząco prace w Vegasie na plikach HDV. Dysk jest 2 razy droższy. 700 zł za 2TB.
Czy warto czy to może usprawni podgląd i co wogóle z tym podglądem?
Aby w pełni coś zobaczyć muszę renederować do pliku - porażka. Czy komp jest za słaby? A jeśli tak to co?

pozdr
Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
Teoretycznie powinno wzrosnąć podwójnie. Ale wszystko zależy od ustawień, jeżeli będzie to dysk tylko na pliki wejściowe to tak, jeżeli będziesz też tam trzymał pliki tymczasowe / w trakcie renderowania różnica będzie niewielka.
Odpowiedz
szybkość renderowania to inna sprawa, chodzi mi o pracę w samym programie.
a dysku tym trzymałbym tam pliki z materiałami i cały projekt.
Tymczasowe czyli prerendered? One mam domyślnie ustawione na dysku c w Program Files.
Odpowiedz
Ogólnie, wszystkie cache, pliki wymiany etc.
Odpowiedz
Zrobić RAID0 z dwóch HDD 1TB zamiast jednego 2TB.
Odpowiedz
i RAID zapewni mi, że będę miał płynny podgląd tak? :)
Bo już na prawdę nie rozumiem co chcecie mi przekazać... czy to jak mam rozwiązać zakup dysku i czy warto 6G czy to jak uzyskać właśnie płynny podgląd :)
pozdr
Odpowiedz
Na sam początek spróbuj sobie ustawić więcej dynamicznego ramu na podgląd. Zazwyczaj jest to tylko 350MB, a spokojnie można dać 2 razy tyle (w zależności od sprzętu). Otwierasz Vegasa -> Options -> Preferences -> zakładka Video i pole "Dynamic RAM Preview max (MB):" zwiększ sobie maksymalnie (jak wyskoczy tabliczka że za dużo to mniej itd aż do tego momentu, kiedy będzie w porządku. :)
Odpowiedz
Myślałem że na kompie i7 wszystkie problemy z podgadem znikają. A ztego co piszesz nadal przerywa. Czytałem o karcie Black Magic podobno instalacje tej karty rozwiazuje problem. moze ktoś ma doswiadczenia z tą kartą?
Odpowiedz