błąd przy uruchamianiu
Witam. Musiałem zrobić przywracanie systemu i od tej pory mam problem z Vegasem Movie Studio 10. Podczas uruchamiania programu wyskakuje taki bład:

[Obrazek: problemdw.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Na podgladzie procesow wraz z odpaleniem programu wyskakuja dwa procesy... Error raport Launcher.exe i FileIOSurrogate.exe a zaraz po tym wyskakuje wyzej pokazany blad w Vegasie.

Przeinstalowalem program i dalej to samo i nie mam juz pomyslow co dalej z tym zrobic zeby program znow dzialal stabilnie. Wersja oryginalna

Odpowiedz
.NET, DirectX i łaty systemowe masz poinstalowane?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak zainstalowalem wszystko na nowo: net framework 2.0 i 3.0 oraz xp sp3 i dalej to samo.
Co najlepsze ten blad wyskakuje jak w oknie procesow probuje zamknac proces FileIOSurrogate.exe bo jezeli zamkne sam proces Error raport launcher.exe to moge dalej pracowac w Vegasie ale wtedy przy renderingu mam problem. Moj klip ma ponad 6 minut i okolo po 3 wtyczki nalozone na 3 sciezki video. Jak klip byl krotki okolo 2 minut to moglem calosc renderowac do wmv w rozdzielczosci 720 i bylo ok. Teraz klip jest dluzszy i chce z niego wyrenderowac okolo 30 sekund do podgladu i juz po okolo 20 sekund od momentu startu renderingu wyskakuje taki blad:

[Obrazek: bladf.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

lub komunikat "system is low on memory". Zmienialem w opcjach dynamic preview na "0" ale dalej to samo.

Zauwazylem ze sprawa ma sie inaczej jezeli renderuje do formatu MPEG2 / m2t. Wyrenderowalem 4 minuty filmu i dopiero wyskoczyl ten blad pokazany wyzej. Kodeki jakie mam zainstalowane to Vegasowkie, Xvid oraz Mainconcept Reference.
Odpowiedz
Połatałeś Vegasa? Zmień preview na większe od zera.

Odpowiedz
Połatać w jakim sensie? Szukałem patcha do mojej wersji ale nic nie znalazłem.
Odpowiedz
Tak tak, patcha, jak nie ma to nie ma. Głupie pytanie - próbowałeś jeszcze raz przeinstalować?

Odpowiedz
Tak probowalem przeinstalowac ponownie i nadal to samo. Mam wlaczone okno procesow i jak wlaczam Vegasa to od razu w procesach wyskakuja Error report launcher.exe oraz FileIOSupport.exe ale pracowac moge nadal Duze okno z bledem czasami tez wyskoczy i w nim mam napisane ze wina leazy po stornie pliku mcmpegin.dll a czasami ntdll.dll. Dzisiaj skonczylem moj projekt i chce go wyrenderowac bo klient czeka i mam problem bo nie moge wyprowadzic w plik wmv czy mpeg2 bo wyskakuje komunikat "system is low on memory". Zmienilem wartosc z "0" na "1" oraz pozniej domyslne "4" i nadal nic. Probowalem tez roznych trikow z tym problemem jakei porponuja ludzie z youtube ale zadne z nich nie pomaga.
Znalazlem teraz ciekawe informacje w sieci na temat ustawien projektu do wrzucania filmow na vimeo.

http://eugenia.queru.com/2007/11/09/expo...-vimeo-hd/

Po powrocie do domu przetestuje i pozmieniam ustawienia tak jak proponują. Zobacze czy to cos zmieni, ale wydaje mi sie ze moze to byc wina kodekow badz samego systemu?
Odpowiedz
Takie zachowanie kompa wskazuje raczej na jakieś jaja z systemem. Jak już Ci się Zaczyna odzywać ntdll to dobrze sprawdź, czy coś Ci się czasem nie przykleiło do d...y. Przysłuchaj się też dobrze, czy coś się czasem z dyskiem nie dzieje, a potem sprawdź całość na obecność wirusów i innego robactwa.
Na początek zrób tak:
- ściagnij CureIt z http://www.freedrweb.com/
- ściagnij to http://www.malwarebytes.org/
- uruchom malwarebytes, przerwij mu skanowanie i zupdatuj
- odpal komputer w trybie awaryjnym
- powywalaj wszystko z Windows/temp, z tempow profilowych (c:\Documents and Settings\Twoj_profil\Ustawienia lokalne\Temp\ itd.
- WYŁĄCZ antywirusa - ubij w taskmanagrze wszystko co da się ubić
- odpal malwarebytes, puść szybki skan a potem pełny
- odpal CureIT i przeskanuj komputer
- możesz zapuścić jeszcze raz skan malwarebytes. Jeśli którykolwiek z programow cos znajdzie, po usunięciu robala (czasem trzeba zrestartować) znów tryb awaryjny i tak do skutku.
Wystartuj komputer normalnie, dla spokoju sumienia możesz przeskanowac komputer Spybotem, zapuść narzędzia sprawdzania dysku.

Z dynamic ram preview to jest tak. Im więcej dasz dynamic ram preview, tym mniej zostaj dla Vegasa i innych aplikacji. Ale mała wartość skutkuje mniejszą płynnością podglądu. Przy AVCHD w ogóle trudno coś sensownego ustawić przy 32 bitowym systemie.

Odpowiedz
Ok dzisiaj w nocy zrobię to co proponujesz i napisze jakie efekty. Przypomniałem sobie jeszcze, że przed tym zanim pojawiły mi się błędy z renderingiem (nie wiem czy wcześniej wyskakiwał proces error report launcher.exe) zrobiłem pseudo porządek w systemie używając narzędzia Uniblue Registry Booster. Program ten niby miał naprawić mi błędne klucze rejestru (kiedyś to zadziałało i vegas dobrze mi renderował). Program znalazł ponad 400 błędów. Po tym procesie i restarcie kompa zaczęły się jaja z Vegasem, wiec zdecydowałem zrobić przywracanie systemu (Win XP SP3). Po przywracaniu systemu Vegas nie chciał mi otworzyć plików projektu, zrobiłem wcześniej ich kopię i Vegas wyrzucił komunikat że ten plik nie jest przez niego obsługiwany. Przyczyną było oczywiście przywracanie systemu bo folder w którym był zainstalowany Vegas (Program Files/Sony/Vegas...) miał zmienioną nazwę na Vegas Movie Studio (2). Odinstalowałem i usunąłem folder Vegasa ręcznie. Pózniej instalacja na nowo i mogłem otwierać swoje projekty.
Odpowiedz
Przeskanowałem komputer w/w programami i znalazł kilka wirusów które usunąłem. Mimo wszystko nadal wyskakują błędy, ale tym razem wyświetla się okno błędu nawet podczas przeglądania materiału a błąd ten dotyczy pliku mcmpegin.dll. Nie wiem dlaczego tak się stało skoro jeszcze miesiąc temu wszystko działało idealnie. Podmieniłem ten plik z DVD architecta i nadal to samo. Nie mam już pomysłów. Jestem do tyłu bo materiał już powinienem oddać klientowi a tu zonk z powodu oprogramowania bądź systemu. Jedyne co mi na myśl przychodzi to format dysku i instalacja świeżego systemu?
Odpowiedz