Szkoły filmowe
Uczęszcza ktoś z tego forum do takowej, chodzi mi tu o studia, typu Łódzka Filmówka.Możecie coś napisać jak ciężko się dostać, na co zwracają szczególną uwagę itp.
No i jak możecie podajcie inne ciekawe studia tego typu po za Łodzią ;)
Odpowiedz
A jakieś szkoły z profilami Sztuka operatorska/fotografia?
Wiem że Łódź jest, ale tam dostaje się tylko elita :(
Jakieś inne propozycje?
Odpowiedz
Np. AFIT w Warszawie (http://www.afit.edu.pl/), jak się tak dobrze rozejrzysz to takich "szkół filmowych" trochę jest. Linda ma chyba swoją szkołę z tego co pamiętam. A czy Łódź jest dla wybranych... I tak i nie. Ale jak każda uczelnia artystyczna zakłada, że już przychodząc do nich musisz posiadać jakąś wiedzę oraz określone predyspozycje. M.in. dobre portfolio.
Na moim forum: http://forum.efix.pl/viewtopic.php?f=8&t=3641 oraz jak poszukasz to jeszcze w innych wątkach to ludzie się trochę rozpisują co gdzie i jak.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No tak, tylko Warszawsak Filmówka i ta akademia ta sa szkoły prywatne, i nie są to studia, tylko jest to 2 letniu studium... :/
Odpowiedz
Tak, owszem, tylko pytanie, po co tam chcesz iść? Dla nauki? Dla tytułu? Dla zdobycia zawodu? Dla zdobycia kontaktów ze "środowiskiem"?
Oczywiście opinie są różne, moim zdaniem jako filmowca-rzemieślnika doskonale przygotują Cię do zawodu te prywatne uczelnie, mimo, że nie dają tytułu przed nazwiskiem. Dadzą Ci sporo wiedzy, sporo praktyki i przede wszystkim - portfolio i kontakty w branży. A jak Ci będzie mało i film nie zbrzydnie w międzyczasie, to możesz zacząć dorabiać np. zaocznie Łódź.
Zadaj sobie tylko pytania - po co chcesz tam iść.

Odpowiedz
No niestety w nszym kraju ważniejszy od umiejetnosci jest tytuł, no i do prywatnej nie pójde bo to sporo kosztuje.Zalezy mi na umiejetnosciach ale tytul jest bardzo wazny, chcialbym zdobyc potem zawód w tym kierunku..
Odpowiedz
Osobiście nie widzę związku, chyba, że za "zawód" uważasz pracę instruktora w domu kultury, stanowisko urzędnicze w administracji państwowej lub samorządowej itd.

Odpowiedz
U nas to mają wykształcenie wyższe... niż umiejętności :)
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Witam, mogę polecić Akademię Multi Art jest to szkoła filmowo- artystyczna w Krakowie. Specjalizująca się w kształceniu z wybranych, nowoczesnych dziedzin wizualizacji, teorii i produkcji filmowej, gry aktorskiej, postprodukcji cyfrowej oraz fotografii. Wykładowcami w AMA są tylko osoby czynne zawodowo. Od października 2011 roku rozpoczyna się tam kierunek filmowy o szczegółach można poczytać na następującej stronie. http://www.akademiamultiart.pl

Odpowiedz
No dobra ale co to jest ta Akademia? Jakie po tym mamy wykształcenie? wyższe z jakimś tytułem, czy ot kolejne studium?
Odpowiedz