Pierwsza kamera HDRI
Ha, było HD, było 3D, teraz na uniwerku zmajstrowali kamerę wykorzystującą techniki HDRI. Jestem ciekawe jak to robią skubani i kto jż kupił od nich patent :)
Film przedstawiający możliwości kamery

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Z tego co wyłapałem to jest to kamera w czasie rzeczywistym redukująca naświetlenie. Tak?
A zauważyliście też jakie piękne krajobrazy za nimi w studio? Przepiękna, dzika natura. Chciałbym dysponować takim tłem do nagrań. Fantastyczna odskocznie od miejskiego brudu za oknem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(02-01-2011, 8:52)efix napisał(a):  Ha, było HD, było 3D,
Z tego co wiem to HD chyba ruscy wymyślili :) i to jeszcze w czasie wojny. Kamera jako tako spoko, ale no właśnie, jak to się dzieje, że nagrywa dwa osobne obrazy jednocześnie. Może dwie matryce? 3MOS działa podobnie, pryzmat, który rozdziela obraz na 3 matryce. Tutaj rozdziela na dwie. Tak mi się to widzi.
Odpowiedz
Cytat:Z tego co wyłapałem to jest to kamera w czasie rzeczywistym redukująca naświetlenie. Tak?
Nie.

Tidzu, wydaje mi się, że dwa przetworniki to za mało dla dobrego efektu, zbyt mała skala tonalna mimo wszystko. No i zastanawia mnie to wielkie pudło do którego to jest podłączone. Trochę jak w tym dowcipie o ruskim zegarku. Faceta na lotnisku w Moskwie w latach 70' ktoś zapytał o godzinę, a ten osuwa mankiet, a tam zegarek z telewizorem, radiem, prognozą pogody, telefonem i wszelkimi innymi bajerami. "Panie, skąd pan masz taki fantastyczny zegarek?!" - "Zegarek jak zegare... Tylko te cholerne baterie..." - powiedział gość wskazując na dwie wielkie walizki. :)

Czy Ruscy wymyślili HD? Nie wiem skąd masz te wieści, może Nipkow zrobił dwa razy więcej dziurek w tarczy Nipkowa? :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości