mt2s -> wmv /?
Witam serdecznie.
Jeśli jest ktoś tak dobry i ma czas na wytłumaczenie tego co robię źle byłabym bardzo wdzięczna….

Zależy mi na zgraniu na płytę DVD kilku filmików (około 7) trwających 10-15 minut w dobrej jakości.
Filmy są nagrywane w HD otwieram w programie Sony : PMB i konwertuje do formatu 640x480 wmv, następnie otwieram filmik w SV Pro 8, dodaje efekty, muzykę i całość renderuje do wmv (Template – 3Mbsps, 30fps, 640x480, audio: 96Kbps, 44 100Hz, 16 Bit, stereo)
Jakość takiego filmu jest bardzo słaba; jednak nie wiem czy popełniam błąd już na samym początku, używając PMB (być może lepiej to zrobić w innym programie, np. m2tsconverter) a możę mam złe ustwienia ?
Najlepsza byłaby rozdzielczość 1280x720wmv - ale dużo waży, poza tym PMB nie daje mi takiej możliwości.
Bardzo mi na tym zależy.

Pozdrawiam

Odpowiedz
A czemu nie otworzysz m2ts od razu w Vegas?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Podwójnie konwertujesz i dziwisz się, że słaba jakość? Wrzucasz pliki z kamery do Vegasa bezpośrednio.
Odpowiedz
Jak by co, to tu trochę było o mtsach: http://sonyvegas.info/thread-2399.html?highlight=mtsy
a może ktoś powiedzieć jak zgrać na płytkę film już wyrenderowany w rozdzielczości 1280x720 (avi) , mam 11 filmików po 2-3 min właśnie w takiej rozdzielczości, ale to waży aż 93GB i co teraz renderować to jeszcze raz do niższej rozdzielczości, wiem że jest jakiś programik ConvertXtoDVD, ale trzeba go kupić, a to jest operacja na razie jednorazowa, więc nie widzę sensu kupowani, więc co w takim przypadku?
Odpowiedz
Skoro chcesz i tak z tego zrobić DVD to i tak będziesz konwertował. Tak samo do AVCHD albo czegoś w tym stylu. Skoro te parę plików zajmuje tyle miejsca, to znaczy, że są w niskiej kompresji i możesz sobie pozwolić na ich mocniejsze ściśnięcie bez obaw o jakiś drastyczny spadek jakości.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości