Nagrywanie kamerką USB
Czy da się jakoś nagrywać kamerką usb prosto do Vegasa? Jeśli nie to czy znacie jakieś programy do tego, ale żeby była możliwość wybrania źródła audio? Potrzebne mi to do nagrywania gry na gitarze elektrycznej podłączonej do karty dźwiękowej komputera (program Guitar Rig 4) a nagrywając dźwięk i obraz odzielnie bardzo ciężko jest dopasować timing.
Odpowiedz
Nie bardzo rozumem co chcesz nagrywać - gitarę? Gitarę do wcześniej nagranego obrazu? Obraz razem z dźwiękiem?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A próbowałeś w ogóle?
Moja kamerka A4Techa jest obsługiwana przez program do zgrywania.
Odpowiedz
(01-29-2011, 16:17)efix napisał(a):  Nie bardzo rozumem co chcesz nagrywać - gitarę? Gitarę do wcześniej nagranego obrazu? Obraz razem z dźwiękiem?

Chcę nagrywać obraz i jednocześnie "output" z karty dźwiękowej komputera.

Pinto napisał(a):A próbowałeś w ogóle?
Moja kamerka A4Techa jest obsługiwana przez program do zgrywania.
Moja też ma nagrywanie w sofcie ale nie da sie nagrywać "outputa" z karty dźwiękowej (samo wejscie liniowe mnie nie interesuje bo dodaję sobie efekty guitar rigiem)
Odpowiedz
Sprawdź czy kamerka ma wejście FireWire, jeśli tylko USB, to sprawdź czy ma funkcję "Kamera internetowa". Jeśli obu z tych rzeczy nie ma pozostaje Tobie jeszcze wejście dźwięku w kamerze, ale musiałoby być wejściowe(różowe*), a nie wyjściowe(zielone*). Jeśli nie ma wszystkich z ww. to pozostaje Tobie jedynie osobne nagranie dźwięku jakimś mikrofonem i obrazu kamerą. (PS: Np. tak jak ja musiałbym to zrobić)

*takie są najczęściej, ale nie zawsze
Odpowiedz
Rozumiem, że efekty gitarowe dodaje komputer - to poszukaj w ustawieniach miksera audio windowsa, żeby w opcjach nagrywania miał ustawione "What you hear", wtedy powinien nagrać ten właściwy, zmiksowany dźwięk.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Właśnie wydaje mi się że od tego jest opcja Stereo Mix, ale gdy to zrobię to wtedy jednocześnie ze stereo mixu bierze Guitar Rig dając ogromny trzask i szum.
Odpowiedz
Przycisz z lekka stereo miks, powinno przestać charczeć.
Odpowiedz