Sony Vegas czy Adobe Premiere
Witam.
Jak myślicie, który program daje większe możliwości??Z tego co wiem łatwiejszy w ogarnięciu jest Sony (zresztą już go w 70 % ogarnąłem) jednak czy produkt Adobe nie daje nam większych możliwości?
Odpowiedz
A co robisz i jakich "większych możliwości" oczekujesz? Jesteś w stanie sprecyzować swoje oczekiwania? Ile chcesz wydać? Jak rozwijać?
Czy zastanawiasz się po prostu co lepiej ściągnać z rapida?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie, mam już Vegasa, ale nie wiem czy Adobe nie jest lepszy...
Chodzi mi głównie o takie funkcje jak korekcje kolorów, krzywe i efekt które są w programie, no i o szybkość, który program jest wydajniejszy...
Odpowiedz
To prawie ten sam produkt, z tym że Premiere ma trochę więcej błędów. To tak, jakbyś porównywał Ferrari i Porsche. Samochody prawie takie same, ale to który jest lepszy zależy od kierowcy.
Odpowiedz
Jeżeli Ferrari to Vegas to biorę xD nie lubię Porshe :P (ale gdyby mi ktoś dawał to brał bym xD) Czyli mówicie że jeżeli przyzwyczaiłem się do Vegasa to nie warto zmieniać?
Odpowiedz
Na tej samej maszynie, z tym samym materiałem, przy tym samym stopniu skomplikowania projektu Vegas (10) o ile wiem jest szybszy.
Ale - skoro pytasz o takie rzeczy jak korekcja koloru, krzywe itd. i do tego chcesz i zapewne zastanawiasz się nad zakupem ;) to przecież istnieje wersja trial i możesz to sprawdzić namacalnie i dla próby wyrenderować identyczny kawałek materiału, potem z jakimś porównywalnym przejściami itd.

Odpowiedz
Większe możliwości daje Adobe FX.
ALE znam mase osób, która pierniczy, że "tego sie nie da zrobić w vegasie" i zabiera się za Adobe, a tak na prawde po prostu nie umie, albo brak im pomysłowości na stworzenie danego efektu. Reasumując, większość fajnych rzeczy zrobisz w Vegasie jak tylko umiesz. Wspomagając sie innym softem i pluginami.

Afterem to możesz już sobie robić bajeczne efekty, rozbłyski i tak dalej, do tego jest wdzięczny. Piękne animacje itd. Prócz tego ma odpwiednie narzędzia, które umilaja prace przy fajnych efektach - podążanie za wskazanym punktem itd.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Bunch, pytanie dotyczyło Vegasa i Premiere, a nie Vegasa i After Effects.
Tu porównujesz dwie koparki a tu koparkę ze spychaczem.

Odpowiedz
Premiere ma tylko przewagę w ilości wtyczek.
Odpowiedz
Nie zapominajcie o Mercury Engine :) Daje niezłego kopa przy obróbce.
Odpowiedz