mov.z 5d i 7d robia jaja na timeline, tna sie itd..
Witam!ostatno doszlismy do wniosku ze xdcam ex nie sa dla vegasa.
teraz wystapil taki oto problem:
wrzucam mov(h.264) z canona5d - ogolem git czasme cos zamuli,tnie sie,
natomiast zrzucajac do tego z 7d (mov.h264) to zaczynaja sie jaja -
albo pokazuje ze obraz jest czarny, albo ze zielony,albo wrzucam ponownie i nie ma obrazu tylko samo audio na timeline.wylaczam i wlaczam ponownie vegas problem ten sam.wlaczam i wylaczam kompa odpalam, jest dobrze, robie postepy a tu znowu albo ciemno albo zielono albo wogole nie ma czasem tez sie wiesza.
pytanie czy ktos mial podobne doswiadczenia z materiqalem z 5d czy 7 d? czy objawy nasuwaja wam jakies problemy z ktorymi sie zetkneliscie?
dzieks
Odpowiedz
Miałem podobny problem z *.avi i *.mpg, nie wiem czy to pomoże, ale spróbuj na inny (oddzielny) timeline wrzucić wszystkie filmy, które robią "jaja", kliknąć gdzieś na timeline i kombinację ctrl+z. To powinno odświeżyć ich zawartość.
Odpowiedz
jo, sprobuje choc powiem ci ze podejrzen mam kilka (1.no podobno d5 jest niedytowalny w vegasie , 2.jakis syf przez to z kodekami, 3 bo wyglada to jakby nie wyrabial - i7930,4*raid=3TB,8mbRAM,ati5700 - wiec to nie sprzet tylkjo soft wlasnie)
najgorsze jest to ze z 1 krotkim klipem tnie ale wyrabia sie a jak wrzuce wszystkie to znowu nie jest ich tak duzo 20 min..wiec ..? przekonwertowalem to na mp4 w h264 i zobaczymy no ale to nie jest rozwiazanie bo juz z zalozenia traci sie na jakosci - a to co robie ma isc do tv wiec syf..
JESLI KTOS MIAL I OBRABIAL mov. Z CANONA 5D I 7D w sv to napiszcie czy tez sie cielo czy plynnie etc..

PSodnosnie xdcam ex - mimo ze producent jvc pisze ze to natywne dla finalcuta - tez mulil i sie ciol - za to plynnie chodzil w premierze (?!!!)

fakin szit <wlasnie> wrzucilem przekonwertowane pliki i tez sie tna i vegas sie wylacza>fak
Odpowiedz
Jak mantrę powtarzam, bracia moi: zaprawdę mówię Wam - zainwestujcie w Cineform, a wasze życie i obróbka HD niezależnie od platformy stanie się dużo łatwiejsza. Owszem, to 200 dolców. Ale na prawdę warto.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(01-29-2011, 12:27)bebster napisał(a):  i7930,4*raid=3TB,8mbRAM,ati5700
Ja bym stawiał jednak na sprzęt. 8mbRAM - ile to jest? Nic! Dodatkowo, jak masz 4 dyski po 3tb to nawet raid nie pomoże.

Ogólnie to wg. mnie coś kręcisz. Niby jak możesz mieć taki wypasiony sprzęt, a używać klawiaturę co ci spacje wpierdala, nie tylko spacje.
Odpowiedz
Dyski ma 4 po 1 TB połączone RAID5, tak wnioskuję. Mam dla Ciebie propozycję :) Przekonwertuję Ci te pliki odpowiednio pod montaż, że nic nie będzie się ścinać i nie napotkasz żadnego błędu. Co Ty na to? Zgłoś się na PW dogadamy szczegóły.
Odpowiedz
"8mbRAM", z takim kompem to ja wątpię, że 8mb, tylko 8GB.
Odpowiedz
(01-29-2011, 16:28)efix napisał(a):  Jak mantrę powtarzam, bracia moi: zaprawdę mówię Wam - zainwestujcie w Cineform, a wasze życie i obróbka HD niezależnie od platformy stanie się dużo łatwiejsza. Owszem, to 200 dolców. Ale na prawdę warto.
Jeżeli ktoś szuka czegoś tańszego - AVID DNxHD. Jest za darmo, oferuje bdb jakość oraz nie sprawia problemów przy montażu. Niestety są też wady w stosunku do cineform - dużo więcej waży plik, trochę gorzej się pracuje. Ale i tak jest leszy niż H264/H263. Tak dla porównania: 5sec klip w oryginale waży 19mb, CineForm - 34mb, DNxHD - 160mb.
Odpowiedz
Witam!
fajnie ze martwi was jebnieta klawiatura,uklad i wielkosc dyskow,ramu i tak dalej..
nie, nie pisalem z mojej stacyjki (nie podpinam jej do neta)ale z telefonu
tak,oczywiscie gb nie mb
tak oczywiscie 4x1tb raid
jak sie okazalo koledzy /fani sv z zachodu oczywiscie tez maja podobne problemy i juz na poczatku wiadome bylo ze cineform ale gdybym miale pewnosc ze juz wszystko bedzie dobrze i nie bede tego przezywac drugi raz to pewnie bym dl 200 dolcow - problem zalatwilem premier oczywiscie, tyle ze zrobilem to u kolegi bo musze miec legalne oprogramowanie dlatego tez jesli ktos z was mial doczynienia z premier elements to dajcie znac jak sie sprawa ma z mov.ami xdcam exami;) bo doszedlem do wniosku ze sympatia do vegiego nie styka i dobrze jest zaopatrzyc sie w jakies skrawki innych platform (elements - juz za 220zl moge miec) zwlaszcza jak sie robi na legalu a niesra sie mamona
ps-dzieki efix sprawwdze ten DNxHD
pozdrawiam panowie, cyctujac pudelko z plytka za 2 i pol kafla,ktore trzymam w reku "native support for XDCAM EX...capture baseband video to xdcam...device explorer for xdcam ex device....supported file format:mov...
Odpowiedz
Wypróbuj też Lagarith.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości