Sposób na dubbing [?]
Nie wiem czemu, nie mogę napisać tematu w odpowiednim do tego dziale, gdyż wyświetla mi się komunikat:

Cytat:Nie masz uprawnień, aby przeglądać tę stronę. Możliwe powody takiej sytuacji:

... ale do rzeczy...

Otóż, mam sobie film już wyrenderowany z napisami, wstawiony na Youtube, słowem - cieszy mnie. Trafiła się okazja by z paroma znajomymi stworzyć do tego filmu dubbing i wyeliminować napisy (de facto, dodane z poziomu Youtube). I tu rodzi się problem bo jakkolwiek nie próbuję tego problemu rozwiązać, pozostaje mi wstawić już wyrenderowany filmik jeszcze raz do Vegasa 8 pro, dodać kwestie dialogowe/dubbingowe - i powownie wyrenderować.
I tu rodzi się pytanie. Czy jednak ISTNIEJE taka możliwość żeby program opuścił części VIDEO filmu, czyli zostawił ją bez jakichkolwiek zmian w jakości i tym podobnych. A po prostu (tak jakby) "dopisał" do ścieżki dźwiękowej ?
Odpowiedz
Regulamin przeczytaj :) co do pytania możesz wyrenderować same audio bez problemów.
Odpowiedz
Nie wiem czy autorowi (autorce?) postu dokładnie o to chodzi, bo jeśli chodzi o wyrenderowanie samego audio to nie ma problemu. Klikasz wykrzyknik na ścieżce z dodatkowym dubbingiem (Play solo) i w Render as wybierasz np. wave czy mp3 czy co tam chcesz.
Ale na potrzeby YT nic to Ci nie daje w zasadzie, bo o ile można dodać parę wersji napisów i przełączać je w locie, to nie można dodać paru ścieżek audio, jak na DVD.
Jak chcesz tylko podmienić całą ścieżkę audio a jesteś zielona/ny w Vegasie, to najprościej będzie to zrobić używają VirtualDub
a) w Vegasie renderujesz samo audio
b) Wciagasz film do VD, dla wideo ustawiasz Direct stream copy a dla dźwięku wskazujesz Twój plik audio. I po chwili masz podmienione.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
To miałem na myśli :) Jak będziesz miał problem z VD, daj znać.
Odpowiedz
Mój VD Nie czyta plików WMV, coś poradzisz na to ?
Odpowiedz
Poradzę - nie używać formatów nie przeznaczonych do montażu wideo. Ale rozumiem, że chyba za bardzo nie masz wyjścia w tym momencie.
Jak poszukasz na forum to chyba Tidzu podał wtyczkę pozwalającą wczytać do VD różne dziwne formaty, ale nie dam głowy, czy w tym momencie Ci się to nie rozsynchronizuje i czy w ogóle w przypadku WMV taki numer przejdzie.

Odpowiedz
http://tidzu.pl/2010/12/import-mp4-mov-f...rtual-dub/ Tak, WMV też otworzysz dzięki temu :)
Odpowiedz
Tak, otworzy, ale nie wiem ja będzie z synchronizacja audio dodanego do WMV w ten sposób, nie chce mi sie teraz ryć po specyfikacji formatu.
Musi spróbować.

Odpowiedz
So far, so good. Mogę wrzucić już plik wmv do d[r]aba, ale zniknął problem, pojawił się drugi.

Która paczka kodeków sprawi że wmv będzie widoczne ? Gdy wybieram w VD opcję play, wyskakuje mi takie okienko...

http://iv.pl/images/66744659426455866050.jpg

i nawiasem.. mam windows 7 - chodź nie wiem czy to potrzebne... :)
Odpowiedz
Tidzu podał Ci link do niezbędnych wtyczek.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości