Problem z kolorem..
Witam ponownie wszystkich SONY-MANIAKÓW.
Mam problem z uzyskaniem takiego efektu jak na filmie np. zaczyna się w 11 sekundzie.

Problem polega na tym że nie wiem do końca jak wykonac' taki efekt..
Próbowałem robic' w ten sposób że kopiowałem dany klip 2 razy i w kopi wycinałem za pomocą maski daną postac' a na oryginale nakładałem efekt Black and white.Efekt był "prawie" dobry tylko tyle że gdy postacie się poruszały to wtedy była kicha...
Jak ktoś może to proszę o podpowiedź czy można i jak wykonac' to w Vegasie.??
POZDROWIONKA
Odpowiedz
http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/2...-city.html
Odpowiedz
tidzu....
Przeczytałem dany artykuł i zastosowałem wszystkie wymienione tam efekty.Wszystko jest ok gdy obraz jest stabilny i gdy postacie się nie przemiejszczają.Ale gdy nawet delikatnie poruszy się postac' to wtedy maska którą robiłem odsłania nie potrzebne tło.Czyli z tego co ja myślę praktycznie co klatkę lub co drugą muszę zmieniac' "keyframsy"w swojej masce.....?? To jest kuuuupa roboty :[
Nie ma jakiegoś sprawniejszego sposobu na ten efekt???

Odpowiedz
Jest. Spróbuj z Color Corrector Secondary. Jest gdzieś tutorial.
Odpowiedz
Ok.
Popróbuje jeszcze z tym efektem.......
Szukam jakiegoś tutka jak wykonac' coś takiego jak na filmiku ale nie mogę znaleśc'....ale jeszcze będę szukał.
A co do tego efektu to jest trudno zmienic' kolor gdyż ja też mam nagrane wesele i pani młoda na biało a młody na czarno... I weź tu coś wymyśl.... Już nie wiem sam jak to można zrobic'. Ale nie mogę się poddac'..!!Ten efekt fajnie wygląda. Jak niczego nie wymyślę to zostaje mi dłuuuuuga zabawa z przesuwaniem maski. :[
Odpowiedz
Jeśli kamera była nieruchoma i masz choć parę sekund bez pary młodej, możesz spróbować stworzyć maskę różnicową. Ale raczej pozostanie Ci tworzenie maski po kawałku.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Co do tego efektu jaki jest na filmiku,to jeszcze raz dokładnie obejrzałem go i na moje oko stwierdziłem że autor tego filmu nie używał maski.Tylko własnie użył tak jak pisał wyżej tidzu... efektu color corrector (secondary).
Więc spróbowałem zastosowac' ten efekt.Czyli jeśli miałem osoby na zielonym tle to właśnie od tła zacząłem.Zamieniając zielony kolor na czrno-biały.Po naniesieniu kilku tych samych efektów na mój klip uzyskałem efekt jak na wyżej podanym filmie ;]
Bez zabawy z maskami uzyskałem zamierzony cel....
Kolejna lekcja nauki za mną...
POZDROWIONKA ;]
Odpowiedz
Chciałem zauważyć, że z technicznego punktu widzenia, używając SCC także tworzysz maskę :)
A że jej nie widać to inna sprawa.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Prawda.... ;]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości