Przeniesienie licencji
Witam,

Mam pytanie o przeniesienie licencji. Przeczytałem, że licencja jest przypisana do komputera. Jak zatem przenieść SV na drugi komputer? Po zainstalowaniu na drugiej maszynie trzeba będzie przecież aktywować program. A Adobe jest opcja Activate/Deactivate i można było mieć i dziesięć kopii tego samego programu a jak się zmieniało miejsce pracy - wystarczyło aktywować kodem i już... A jak to wygląda w SV?

Pozdrawiam

lamP.Art
Odpowiedz
Odinstaluj z jednego komputera, zainstaluj na drugim. Jeśli aktywacja nie będzie się pojawiała co chwilę na komputerze z innym ID, możesz to spokojnie zrobić.
Licencja Vegas jasno określa, że nie możesz go instalować na 100 kompach a na jednym używać. Możesz za to spokojnie przenieść.
Wygląda to tak, że jak co 5 minut będziesz zmieniał kompa na którym masz to zainstalowane to dostaniesz komunikat o wyczerpanym limicie instalacji. Wtedy musisz się skontaktować z Sony i wyspowiadać, dlaczego tyle razy przeinstalowywałeś. Na tej samej maszynie, jak nie zmieniasz hardware'u możesz instalować spokojnie wiele razy. Instalując na innych, jak będziesz zmieniał ID maszyny 5 razy w roku to raczej nikt Ci krzywy nie zrobi.
Zresztą zależy jeszcze jakiego masz Vegasa, w 10 chyba to usunęli albo nie mogę znaleźć, ale w 9 w manualu masz napisane na ilu kompach wolno Ci to zainstalować jednocześnie z jednego seriala w celu renderenigu sieciowego.
Zresztą - masz wątpliwości napisz do Sony. Odpowiadają na pytania.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki wielkie, na dniach popróbuję :)
Odpowiedz