Rozmyte czcionki, napisy
Witam wszystkich, mam problem z czcionkami/napisami ogólnie z tekstem. Otóż wszelkie teksty wrzucane do klipów są rozmyte i mało wyraziste.

Renderuje filmy do PAL DV, może to jest problemem ale nie mam pewności co może być tego przyczyną. Może ktoś z forumowiczów mi pomoże ?
Odpowiedz
To jest WZGLĘDNA rzecz - "są rozmyte".
Vegas nie renderuje szczegółowo napisów wygenerowanych przez niego samego, już importowany napis graficzny wygląd lepiej. Ale pewnie mówiąc, ze sa rozmyte, masz na myśli coś co nie daje sie odczytac, tak?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Może nie sprecyzowałem do końca, rozmyte miałem na myśli, że krawędzie tekstu, czcionek, są takie mało wyraźne, tak jakby się robiło zdjęcie i się lekko rozmazało.

Spróbuję twojej sugestii i następnym razem zastosuję gotowy tekst np. z Photoshopa
Odpowiedz
Wygląd czcionki po renderze zależy od wielu czynników, między innymi koloru oraz zastosowanego kodeka, czy jest zastosowany "reduce flickering" czy nie, włączonego lub wyłączonego przeplotu.
Tu strzelam w ciemno, że przywaliłeś jaskrawy kolor (szczególnie będzie widać to na czerwonym) i masz włączony przeplot.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Fakt, przy czerwonym kolorze widać najmocniej, a mozesz mi powiedziec jak wyłączyć przepolot i co z tą funkcją "reduce flickering" - nie znam jej, jakieś szczegóły?
Odpowiedz
Wszystko masz w helpie i manualu. Użyłeś go zanim zadałeś pytanie?
W ustawieniu projekty field order ustaw na None i jeśli nie planujesz wyświetlać swoich filmów na TV z przelotem we właściwościach eventu z tekstem wyłącz "Reduce interlace flicker"

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Koledzy, gadacie głupoty. Vegas jest do dupy w jakości czcionek, które sam z siebie wydaje. Jest zły, jest tragiczny. I nie ma na to sposobu. To co mówi Efix, najzwyczajniej w świecie nie działa i się totalnie nie sprawdza. Nic nie pomaga.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości