flycam RsCam Small Line 1
Witam, znalazlem w sieci taki oto sprzęt:

http://www.e-rscam.ain.com.pl/?1,pl_rscam-small-line-1

Czy ktoś z Was miał z tym sprzętem kiedykolwiek styczność?
Z tego co znalazłem na yt to za taka cenę wygląda to naprawdę solidnie
film producenta:

[/php]
Odpowiedz
Jeżeli to tak działa jak na filmiku to super sprawa :D. Jak za tą cenę i pewnie się opłaca kupić.
Odpowiedz
Biorąc pod uwagę sposób działania tego urządzenia, biorąc pod uwagę jakie masz możliwości warsztatowe, materiały w garażu czy pobliskim złomowisku i oczywiście jakiej jakości wykonania oczekujesz, koszt wykonania takiej zabawki do "domowej" - lekkiej kamery (a w zasadzie jeśli masz to trzymać w ręce to tylko takie coś wchodzi w grę) to mniej niż 50 zł, z czego chyba najdroższym elementem będzie śrubra z gwintem Withwortha do przymocowania kamery czy jakaś gotowa szybkozłączka...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(01-20-2011, 9:41)efix napisał(a):  Biorąc pod uwagę sposób działania tego urządzenia, biorąc pod uwagę jakie masz możliwości warsztatowe, materiały w garażu czy pobliskim złomowisku i oczywiście jakiej jakości wykonania oczekujesz, koszt wykonania takiej zabawki do "domowej" - lekkiej kamery (a w zasadzie jeśli masz to trzymać w ręce to tylko takie coś wchodzi w grę) to mniej niż 50 zł, z czego chyba najdroższym elementem będzie śrubra z gwintem Withwortha do przymocowania kamery czy jakaś gotowa szybkozłączka...

nie mam możliwości warszatatowych, nie znam się bawieniu się w składanie takich rzeczy a gotowy produkt zapewne ma lepsza jakość niż jakieś prowizorki własnej roboty. Pytam się o produkt do którego podałem link a nie o to jak zrobić coś takiego samemu.
Odpowiedz
Tutaj masz nawet tutorial :) http://r-i-l.net/_pics/hv20/_gl%20SKI-ba...alizer.jpg
Tutaj jest oryginał: http://www.steadicam.com/handheldmerlin.html
To co pokazałeś jest zwykłą polską samoróbką. I jak efix napisał, bardziej opłaca się zrobić samemu / poprosić kumpla, który posiada możliwości warsztatowe.
Odpowiedz
Cytat:gotowy produkt zapewne ma lepsza jakość niż jakieś prowizorki własnej roboty
Zapewne (aczkolwiek to wersja jakoś nie rzuciła mnie na kolana wykonaniem, widziałem polskie zdecydowanie fajniejsze), ale to własnej roboty będzie działać identycznie.
I tak cała tajemnica tkwi nie w przyrządzie które budowa jest prosta jak budowa cepa, tylko w umiejętności jego użytkowania - przede wszystkim umiejętności właściwego wyważenia.
W warunkach polowych identyczny efekt uzyskasz odpowiednia chwytając np. statyw.
Tu cena wydaje mi się relatywnie wysoka po prostu w stosunku do oferty.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja to mam !

Kupiłem jakieś pół roku temu, jak cena jeszcze była niższa (dopiero wchodzili z tym na rynek chyba) no i muszę powiedzieć, że zdziwiłem się że aż tak płynnie to działa. Na prawdę super sprawa z tym :) Ale żeby nie było za różowo, to urządzenie ma też swoje wady, już śpieszę wymienić jakie:
1. To dość lekka konstrukcja więc przy nawet delikatnym podmuch wiatru, zaczyna "pływać" i skręcać.
2. Dość długo zajmuje odpowiednie wyważenie. Raz zrobiłem tak że wyważyłem ustrojstwo bez kasetki w kamerze no i po włożeniu jej musiałem od nowa wyważać i ustawiać. Albo inny przykład, przy wyważaniu rscama nie otworzyłem wyświetlacza LCD od kamery no i taka sama sytuacja :D
3. To co ja mam to jest przeznaczone tylko do małych kamer (max 1 kg)

Jak macie jakieś pytania to piszcie chętnie odpowiem, niestety przykładowego filmiku nie zaprezentuje bo nie mam ostatnio dostępu do szybkiego netu.
Odpowiedz
Jeśli byłby ktoś chętny to sprzedaje właśnie RSCama. Ogłoszenie w dziale SPRZEDAM na forum.
Dla zainteresowanych przedstawiam próbny filmik jaki nim wykonałem

(30 mb)
Odpowiedz
Nie wiem co sądić o tym filmiku. Niech sie doświadczeni koledzy wypowiedzą czy jest super czy zwyczajowo.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
pare dni temu doszedl do mnie ten sprzet, sporo walczylem zeby go wywazyc ale mysle ze w miare sie udalo ;) mam model ultra line 0,25 - 1 kg, mam bardzo lekka kamere i chyba dopiero po dociazeniu wieksza bateria i konwerterem szerokokatnym bedzie stabilniejsza, chyba ze sie myle?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości