Mt2s / mp4 / avc
Witam
Teraz próby z 2 innym kodekiem : )
Próbuje wyrenderować film czy to do m2ts (?) czy do avc czy do mp4 to albo mi wyskakuje że "low memory" lub że niezna powodu dlaczego anulowało się renderowanie :S
[Obrazek: 18575180.jpg]
Wiem wiem powiecie dlaczego są inne paramtery "projektu" a inne "podglądu itd" widząc dane pod podglądem, ale przestawia mi sie.
Powie mi ktoś wkońcu jaki kodek jest najlepszy ? XviD jest podobno dobry choć nie moge z niego korzystać bo mi wyskakuje że komputer mam za słaby lub inne errory podane w innym temacie :>
Więc wypatrzyłem mt2s (?) i spróbowałem z niego wyrenderować...
Prosze o pomoc.

LINK DO TEMATU Z XVID-em: http://sonyvegas.info/thread-3075.html

(?) oznacza że niewiem czy dobrze napsiałem
Pozdrawiam
Shacky
Odpowiedz
Wyglada na to ze masz za slaby komputer (malo ramu) . zmniejsz rozdzielczosc filmow lub podrasuj kompa.
Odpowiedz
Tak, tak, tak bighit bajki bajkami*, ale przejdźmy do próby pomocy :) MP4 to kontener, tak samo jak m2ts. Przeważnie jest 'w środku' film zakodowany kodekiem AVC, który jest zaś oparty o kodek MPEG4, tak samo jak XVID. Możliwe, że dysk sobie nie radzi - jest zbyt wolny, brakuje miejsca na pliki tymczasowe. Możliwe, że masz zbyt mały plik wymiany ustawiony w windowsie. Może też Ci gg, bądź inne programy zżerać pamięć ram etc. Powodów jest wiele.

* - 768mb, czyli dokładna ilość pamięci ram komputera, na którym ostatio renderowałem godzinny film w full hd. Błędu nie było.
Odpowiedz
Do kwietnia dam sobie spokój z renderowaniem filmów w innych formatach itd.
Dokupie ramu bo 2gb to może być troche za mało.
Oraz dokupie dysk 500gb HDD, bo mam jakiś z 2005 roku ; p
Odpowiedz
Hej, mam problem. Używam Sony Vegas 10.0c TRIAL chciałbym zrenderować swój film. Ustawiam rozdzielczosc 1820x720 (poprzednio zmienilem tez aspect kazdej sceny), wpisuje 35 fps i wgl wszystko ustawiam, żeby jakoś była jak najlepsza, klikam render, wyskakuje błąd:

An error occured
The source of the problem cannot be determined czy coś w tym stylu.
Odpowiedz
"wpisuje 35 fps i wgl wszystko ustawiam" 35fps? Kogoś tu pojebało, może napisz jak ustawiasz.
Odpowiedz
A u mnie jest taka sprawa że używam vegas pro 13. i chciałbym wyrenderowac film (AVCHD 1920x 1280-50i) z rozszerzeniem mp4. Wybieram więc w opcjach Sony AVC/MVC (*.mp4; *.m2ts; *.avc), czyli tą z gwiazdką, a dalej analogicznie AVCHD 1920x 1280-50i. Tyle że kiedy przechodzę do dalszych ustawień klikając "Customize template..." i przechodząc do zakładki "System", powinna mi się tam otwierac szufladka z opcjami wyboru w jakim to ma byc formacie. Tyle że u mnie się to nie otwiera w ogóle, szufladka jest szara, czyli wyłączona, a jedyny dostępny format, którego nie można zmienic to m2ts. Także jak zrobic żeby jednak renderowało się w mp4?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Na wstępie główna nagroda :) złota łopata za odkop roku!
[Obrazek: pre_1439155735__9346987b875f.png]

A teraz serio.
Co do renderowania, skoro potrzebujesz MP4, to renderuj za pomocą MainConcept AVC.

A tak z ciekawości, po co Ci rozszerzenie MP4 z plikiem video z przeplotem? (swoją drogą chyba popełniłeś literówkę, bo rozdzielczość HD 1920 ma 1080 w pionie, a nie 1280... ale wydaje mi się, że to po prostu literówka...).
Odpowiedz
A no:) no dobra, spróbuję w ten sposób, tyle że kiedy robiłem na wersji próbnej vegas pro 11, to wszystko działało, a renderowałem w sposób taki sam jak na 13, gdzie się nie da
Odpowiedz
A nawiasem mówiąc mp4 bym chciał zrobic bo to się generalnie wszędzie wyświetli, a m2ts nie koniecznie, np. telewizor tego nie odtwarza, w ogóle to jaki ma wpływ rozszerzenie, czy tam format na film? I dzięki za łopatę ;)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości