Film w jakości HD
Moje pytanie jest takie jak zrobić film w HD, ale nie chodzi mi o sam rendering, ale o to jak zrobić ze słabej jakośći video jakość HD. Podobno sie tak da, widziałem filmy z przed 5 lat w jakości HD(chodzi mi o filmiki na yt) i nie wiem jak to zrobić. Pomóżcie mi !
Odpowiedz
A jaki widzisz sens w takiej operacji? Obraz będzie większy, ale ilość szczegółów się od tego nie zwiększy, do tego trzeba się troszkę nakombinować, by nie dostać ciężkiej pikselozy i "kwadratowych" krawędzi.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
okej, powiedz mi jak to zrobić
Odpowiedz
Czytam to i się śmieję...To nie jest tak hop "powiedz mi jak to zrobić".Jak efix mówi że trzeba się "troszeczkę" nakombinować,to znaczy że dla Ciebie to nie będzie wcale troszeczkę...
Odpowiedz
Jak to zrobili? Nagrywali to na analogowe kasety i skanowali specjalnymi skanerami.
Odpowiedz
A co tam, powiem mu. W uproszczeniu.
1. Oceń film, czy jest sens w ogóle coś z tym robić.
2. Jeśli film jest z przelotem usuń go.
3. Zredukuj makrobloki po kompresji na tyle ile się da
4. Zapisz to wszystko w jakimś bestratnym formacie, np. sekwencji klatek
5. Odszum obraz
6. Znajdź najodpowiedniejszy do Twojego filmu filtr skalujący - zwykle dobrze sprawdzają się wszelkie Lanczos, S-Spline'y itd. Trzeba eksperymentować.
I na koniec - chyba w małym stopniu używałem do tego Vegasa... Raczej AviSyth i VirtualDub.
Ale ogólnie szkoda roboty.

Odpowiedz
myślisz ze ja jestem burak w vegasie? <hahaha> załozyłem tu konto tylko dla tego jednego problemu. vegas opanowuje w 75% więc mi nie mow ze nie ogarne ;]
juz sobie sam poradziłem, ale dzieki za chęci ;]
Odpowiedz
Wątpliwe, żebyś opanował Vegasa w takim stopniu, jeśli zadajesz takie pytania.
Odpowiedz
Galaktyczny - sądząc po innym pytaniu które zgłosiłem do wykasowania, tak, jesteś burak. Czy w Vegasie to akurat nie wiem.

Odpowiedz