[problem] kodowanie z AVCHD do DVD
Mam problem, i chyba to jest problem tego softu bo ja już nie mam siły
Mam zrobiony materiał w VEGASIE -> klipy z kamerki AVCHD (upper filed first)
wyrenderowalem go do BR Mpg...dalem do DVD architect ktory mi wyplul piekna plytke BLURAY ..efekt znakomity...

Niestety jako ze to material z wesela , podstawowym nosnikiem bedzie DVD
ustawiam wiec templat pod pal , widescreen, daje UPPER FILED FIRST....z powodu aspec ratio wyskakuje mi czarne paski po bokach..Zalatwilem to ciekawym skryptem ktory cropuje/trimuje i wszystko wyglada cacy....
...Az do czasu kiedy nie klikne 'render'

Oczywiscie w render ustawiam templat pod dvd architect, ustawiam wszystko rwniez na UPPER FIELED FIRST..i....efekt jest NIE DO PRZYJECIA!
brzegi faluja....i widac tzw scanlinesy na polowie obrazu...
Probowalem zmienic te pola...w templacie vegasa low/templacie mainconcept codeka low/na odwrot/oba na low itp...Nic to nie daje.....
Oczywiscie unikalem progressive scan - bo tam znowu plynnosc jest do kitu...

HELP! moze ktos sobie poradzil z tym problemem?
Odpowiedz
Walczę z tym samym problemem od dawna. Próbowałem różnych ustawień i zawsze jest to samo, po przerenderowaniu z AVCHD do DVD, jak nie przeplot to powalona płynność albo drgania na drobnych elementach obrazu (liście, trawa). Doszedłem do wniosku, że to jednak wina softu. Najlepszy efekt daje render z AVCHD do nieskompresowanego AVCHD (kodek Sony AVC) i potem konwersja do DVD przez Nero podczas wypalania płytki.
Mam nadzieję, że następca Vegasa 9, który powinien pojawić się około kwietnia tego roku rozwiąże ten problem.
A może jest jakiś sposób, jak to rozwiązać w V9 to proszę nas oświecić.
Odpowiedz
Cytat:jak nie przeplot to powalona płynność albo drgania na drobnych elementach obrazu (liście, trawa)
No tak, ale wyłączasz przeplot w opcjach kodeka? Ja ostatnio musiałem nagrać płytę na DVD, tak aby można było odtwarzać to w byle jakim odtwarzaczu to zrobiłem tak, że wrzuciłem film do Vegasa wyrenderowałem jako DVD PAL, potem ten wyrenderowany wrzuciłem do DVD Architecta, tam jakieś proste Menu zrobiłem i wypaliłem na płytce jako DVD PAl i nie było żadnych problemów.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Metoda, o której piszesz Tomislater doskonale się sprawdza przy materiale DV PAL ale z AVCHD już niekoniecznie (przynajmniej w mim przypadku). Oczywiście próbowałem eksportować do DVD z różnymi ustawieniami kolejności pól przeplotu ale nie udało mi się uzyskać czystego, płynnego obrazu. Kolejność pól dla AVCHD powinna być UPPER FIELD FIRST świadczy o tym literka „i” przy HD 1080-50i. Jednak po wypaleniu płytki, czy to przez Architekta czy Nero obraz pozostawia wiele do życzenia. Największy problem to likwidacja drgań drobnych elementów przy ruchach kamery (obraz statyczny jest ok). Nie ma drgań przy małym bitraicie, ale drastycznie spada wtedy jakość. Być może coś źle odhaczam w projekcie lub opcjach renderingu, tylko co? Tyle jest tu możliwości, że trudno trafić.
Odpowiedz
Cytat:UPPER FIELD FIRST
Zmień to na None, czy jakoś tak, wyłącz to po prostu i sprawdź jak będzie wyglądał obraz. Wyrenderuj jakiś kilku sekundowy film.
Odpowiedz
Mam taki filmik, na którym testuję różne ustawienia. Próbowałem i none (progresiv) i lower i wiele innych kombinacji ustawień projektu i renderingu – bez pożądanego efektu. Dlatego myślę, że to może być wina softu. Spróbuję jeszcze przeinstalować system, to wyczyści go z różnych „śmieci” – może Vegas się z czymś gryzie. Jeśli to nie pomoże to wypada czekać na Vegasa 10 albo zmienić soft. W każdym razie dzięki za pomoc Tomislater.
Odpowiedz
Czekaj czekaj! :D Podaj szczególne dane swojego materiału AVCHD i to do jakiego formatu oraz jakim kodekiem to renderujesz. Jak najdokładniejsze bym prosił, jakieś screeny jak możesz.
Odpowiedz
Materiał z kamery Sony HDR-CX11E. Format AVCHD 1920x1080;25,000fps. Obrabiam w AVCHD potem render kodekiem MainConcept MPEG-2, Template PAL DVD lub PAL Architekt wideo stream. Custom ustawiam różnie, zwłaszcza fieldy.

http://img690.imageshack.us/i/beznazwy1jh.jpg/
Odpowiedz
Ach, popatrz tutaj. Pal jest w formacie 4:3, a ty próbujesz zapisać jako 16:9. Dlatego wybierz HD 720 i wtedy 16:9, albo PAL i opcje 4:3. Próbowałeś tak? Jak już to nie pomoże to skorzystaj z tego programu, jest wersja Trial.
Odpowiedz
Dzięki! Zaraz spróbuję!
Odpowiedz