Renderuje tylko do 2GB
Witam. Mam krótkie pytanie: Co mam zrobić aby Vegas 10 mógł renderować pliki większe niż 2GB? Czy to wina kompa czy vegasa? Na dysku mam dość miejsca, specyfikacja to: 2Gb RAM, Windows 7 64 bit (vegas - 32bit), Intel q8400, GF 9600gt.
Odpowiedz
Jaki dysk, ustawienia projektu, renderowania. Co do dysku to napisz też, czy jest on podłączony przez ata, sata, usb oraz to jaka jest na nim partycja - fat, ntfs etc.
Odpowiedz
Western Digital 250Gb model - wd2500js 8mb SATA NTFS.

A co to ma z tym wspólnego?
Odpowiedz
To ma wspólnego, że niektóre systemy plików nie obsługują +2gb +4gb etc. plików. Podaj resztę info - to co podałem wcześniej.
Odpowiedz
A sorry, jakoś przeoczyłem. 1920x810, 30fps, bez dźwięku, Xvid quality=4.
Odpowiedz
To jeszcze sprawdź, czy wszystkie dyski, na których pracuje Vegas mają system plików NTFS. Niestety Fat32 ma ograniczenie do 2 GB właśnie...
Odpowiedz
Fat 16 ma do 2gb, możliwe, że kodek nie wyrabia z tą rozdzielczością. Spróbuj zapisać do czegoś innego.
Odpowiedz
A sorry, faktycznie :)
Odpowiedz
(01-16-2011, 22:55)tidzu napisał(a):  Fat 16 ma do 2gb, możliwe, że kodek nie wyrabia z tą rozdzielczością. Spróbuj zapisać do czegoś innego.

Wszystkie partycje mam NTFS. To jaki inny kodek polecacie? Zasze robiłem Xvidem. Może jakiś link? Bo jeszcze nie ogarniam forum.
Odpowiedz
Być może próbujesz zrobić AVI niezgodny z OpenDML. Wtedy masz limit 2GB niezależnie od systemu. Nie mam teraz Vegasa przed sobą, ale tam gdzieś jest checbox przy renderingu, coś w stylu "Show only ODML formats" lub coś podobnego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz