Mała ankieta :)
Mam do Was takie pytanie - czy otrzymujesz czasami takie pytania na pw:
Cytat:jak mam założyć wątek na forum skoro pisze że nie mam uprawnien
Ja tak :) Na to odpowiadam:
Cytat:Przeczytaj regulamin.
Widocznie musiałem się zwrócić wulgarnie oraz nietolerancyjnie ponieważ autor ww pytania odpisał tak :
Cytat:To sram na takie forum , proszę usunąć mój profil z bazy danych forum , później to sprawdze czy zostało usunięte , jeżeli nie, podejme odpowiednie kroki.
Ciekawe jakie kroki :) Ogólnie, to ja posiadam pełno tego typu wiadomości. Może zrobimy post z najlepszymi tekstami?
Odpowiedz
Masz dużo takich wiadomości, bo jesteś moderatorem forum - to chyba logiczne, prawda? Prowadziłem niejedno własne forum i wiem z doświadczenia, że kretyni byli, są i będą. Kiedyś nawet miałem przypadek, że gość za usunięcie posta niezgodnego z regulaminem forum chciał mnie pozwać do sądu ; D
Odpowiedz
haha no wiesz internet to też środowisko pełne tzw dzieci neo ^ ^
Odpowiedz
I kozaków mocnych w gębie :P
Odpowiedz
(01-15-2011, 20:31)tidzu napisał(a):  Ciekawe jakie kroki :)
Oj, może, aczkolwiek ma małe szanse. W zależności od tego, jakie dane są podawane przy rejestracji na forum, mogą być one potraktowane jak zbiór danych osobowych. Jako taki powinien być zarejestrowany w GIODO i podlega różnym upierdliwym procedurom.
Każda osoba, które się gdziekolwiek rejestruje i podaje tzw. dane wrażliwe MUSI a) wyrazić zgodę na ich przetwarzanie (i wiedzieć w jakim celu) oraz być poinstruowana w jaki sposób może usunąć swoje dane. Niekoniecznie musi to robić przez automat, ale musi mieć możliwość i nie można mu tego odmówić.
Prawdopodobieństwo złożenia takiego wniosku przez pyskującego nastolatka (bez obrazy młodsza części Forum...) jest mało prawdopodobne, bo raz - jako nieletni ma ograniczone prawo do wykonywania czynności cywilno prawnych, dwa, wymaga to opłaty skarbowej a nie sądzę, by takiemu nastolatkowi chciało się wydać 10 czy 15 zł na złożenie takiej skargi (nie pamiętam stawki, wszystko jest na stronie GIODO).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz