VirtualDub
Cześć. Mam takie pytanie do Was. Otóż czy VirtualDubem można spowolnić dźwięk (bez utraty jakości) i wideo bez CIĘĆ, chodzi mi o płynny obraz i czysty powolny dźwięk w danym wideo. Czekam na pomoc.
Odpowiedz
Nie wiem co masz na myśli pisząc w tym wypadku "bez cięć", ale ogólnie - nie ma takiej możliwości, by spowolnić film czy dźwięk bez utraty jakości. Masz szukać drogi minimalizacji tej straty, ale z próżnego nie nalejesz i zawsze będzie gorzej. Coś, jakbyś rozciągał sweter - w pewnym momencie zaczyna światło prześwitywać...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Więc co poradzisz? Jaki program? Żeby ten "utracony" dźwięk nie był tak bardzo słyszalny ale obraz za to płynny... w Vegasie obraz klatkuje jakby troche po spowolnieniu wideo... chodzi mi o coś takiego
1:51 do 1:54. Jest płynny obraz i czysty dźwięk.
Odpowiedz
W tych strzelankowych pierdołach podobnie jak w prawdziwych filmach zasada jest prosta. Chcesz mieć ładne zwolnienie? Musisz kręcić film na szybszych obrotach. Czyli - chcesz mieć ładnie zwolniony film powiedzmy 4 razy, to zamiast normalnych 25 klatek na sekundę kręcisz 100 na sekundę. Wtedy jak puścisz z normalną prędkością masz ładnie zwolniony obraz.
W strzelankach z tego co tu czytałem - musisz poszukać - ludzie przechwytują właśnie z większym klatkarzem albo używają różnych modyfikacji do gier które pozwalają na tego typu efekty.
Owszem, istnieją programy które potrafią zwolnić obraz o niebo lepiej niż Vegas, jak choć ReTimer, ale pomijąc, że nie są na domową kieszeń i tak efekt zawsze będzie gorszy niż podczas operacji ze zmianą klatkarzu.
Przejrzyj wątki w dziale 'niefilmowym' (gry itd.) tam znajdziesz informacje.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A może tak nagrać frapsem w 100 klatkach/s? Da to coś?
Odpowiedz
Może spróbuj?:)
Tak, da bardzo dużo. Jeśli w projekcie masz 25fps i chcesz uzyskać obraz zwolniony o 1/2, to materiał nagrywasz z fps 2x25. Oczywiście zgrywanie wtedy będzie dłużej trwało i komputer będzie rwał, ale z reguły nie ma to wpływu na płynność materiału.
Odpowiedz
Dokładnie tak jak powiedzieli, jak spowolnisz 25 fpsow o 50 % to jasne jest że będzie klatkował, jedynym sposobem jest nagranie o wyższej ilości klatek.
Odpowiedz