Back to old days
Witam !!!
Moj pierwszy film ktory zrobilem... Duzo efektow zrobilem w AAE ale calosc zmontowalem w SV 10... Te dwie osoby w filmie to ta sama osoba, znaczy ja :) Milego ogladania !!! Pare rzeczy bym zrobil lepiej ale juz mi sie po prostu nie chcialo... Prosze tez troche krytyki zeby wiedziec co zrobic lepiej w 2 czesci xD...

Odpowiedz
Przenoszę do odpowiedniego działu
Odpowiedz
Jak już chciałeś być 'pro' pisząc 'presents' to moja ocena - 1/5 uzasadnienie:
Nudny temat, niepasująca muzyka, brak realistycznych efektów - łuski, dziury, nawet odgłosy nie są z tej broni co trzeba.
Odpowiedz
Uhhh... Z efektami to sie zgadzam ale nie wiedziałem jak je zrobic, naprzyklad dziury po strzalach... Z muzyka to sie nie zgadzam bo w paru miejscach pasowala...
Odpowiedz
Pamiętaj, że prezentując film musisz mieć pewność, że na 100% jest zgodny z tym co zaplanowałeś. Dodatkowo, tak jak mówiłem wcześniej - dobre efekty dźwiękowe to 3/4 sukcesu. Dodasz odgłosy łusek, pękających płytek itd. Poza tym, skoro to ma być film 'akcji' to coś się musi dziać. Postaraj się zrobić tak, aby widz zapamiętał tylko 40% z scen, które pokazywałeś, nie rób statycznych ujęć. Zamiast siedzenia na początku mogłeś nakręcić to, jak biegnie, dorzucić szybką muzykę, odgłosy, jak na wojnie i tyle. Wchodzi do budynku - cisza rozgląda się, widzi swojego klona, zaczynają strzelać i znów szybka muzyka.
Odpowiedz
Nie podobało mi się. Głównie przez niedobraną muzykę, spieprzony, nie pasujący do obrazu dźwięk stereo. Przejścia przez błysk? Po co. Już na samym początku kiedy pojawia się "production"? Daj "wybrzmieć" temu słowu.
Pachelbel na początku to fajny pomysł. Tyle, że spalony. Zupełnie nie wykorzystałeś potencjału tego pomysłu. Sugeruję obejrzenie "Świętych z Bostonu". Albo "Ojca chrzestnego".
I kolejny raz mówię - jak już robicie filmy strzelankowe, gangsta, zresztą obojętnie jakie - na prawdę, nie trzeba wypełniać każdej sekundy filmu muzyką. Nawet najbardziej roztańczone i rozśpiewane musicale nie grają cały czas!!!

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Co wy się FX czepiacie? Są wg mnie w porządku jak na filmik o takiej tematyce. Dźwięki też mi nie przeszkadzają.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Dziękuje bunch, efix i tidziu... Jak będę robił druga cześć, to skupie się na tym co tutaj przeczytałem, tylko cholernie ciężko jest robić film samemu :(
Pare odglosow zle zrobilem bo w sony vegasie chcialem je glosniej zrobic, wiec w vol i pan na full dalem...
Muzyka nie musi leciec caly czas? To co , prawdziwe odglosy, czy tez cisza? A muzyka do wybuchu(nie odglos) to troche pasi?
Odpowiedz
(01-14-2011, 8:51)Pawelos21 napisał(a):  tylko cholernie ciężko jest robić film samemu :(

Tak. Wiem coś o tym.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Cytat:Pare odglosow zle zrobilem bo w sony vegasie chcialem je glosniej zrobic, wiec w vol i pan na full dalem...
To znaczy, że nie rozumiesz jak to działa. O ile Volume możesz "dać na full" (tzn. teoretycznie, wypadało by spojrzeć na wskaźniki czy jednak nie przesadzasz...), to w Pan nie ma czegoś takie jak "na full". To panorama dźwięku, albo coś jest z lewej, z prawej, albo na środku, więc jak tu machnąłeś "na full" to dźwięki poszły z prawego głośnika.
Zamiast muzyku jak najbardziej mogą być "odgłosy naturalne", niekoniecznie z planu - możesz podłożyć tzw. szum ulicy, żeby nie było kompletnej ciszy. Możesz daj jakąś bardzo neutralną muzykę, o ile akcja nie uzasadnia czego innego. Pamiętaj, że muzyka i dźwięk w bardzo dużym stopniu budują film. Śmiem twierdzić, że bardziej, niż obraz. Podkładając inną muzykę może całkowicie zmienić wymowę filmu! Pomyśl nad tym.
Piszesz opowieść - to działaj na wyobraźnie, na zmysłu, ale nie skupiaj na tym, że podłożyłeś wystrzały.
Tu uwaga dla wszystkich fanów efektów dobrze zrobionych i realistycznych - zwracam uwagę, że płomień, czy to z lufy, czy od wybuchu jest także źródłem światła.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz