Przejscie z obrazu w video,Potrzebna pomoc z efektem
Witam

mam taki "surowy plik wyjsciowy" do miniprojektu.To tylko szkielet,chce poprostu robic to z jakąś logiczną kolejnoscią i po przejsciu problemu ruszyc dalej.Dalej jesli rozgryzę zagwozdkę z przejsciem obrazu w plik video.Tu testowy film

Chodzi mi o moment samego przejscia.Jakoś mi tu razi oczy niedostateczna płynność (mam wrazenie ze pierwsze 2 sek idą niewspółmiernie szybciej od reszty,choc testowalem to i z innymi predkosciami.Tu znow mialem wrazenie zbytniego spowolnienia) i ogolnie mam wrażenie że czegos tu brak.I tu oczekuje bardzo od Was pomocy nie "odrobienia za mnie lekcji z SV",ale sugestii.Moze ktos zasugeruje jak to rozwiązać,jaki plugin fajnie wkomponował by sie w calosc,co mozna by było dodac by projekt stał sie ciekawszy?.Powalczylem troche z flarami,rozjaśniałem/przyciemnialem i chyba juz sam nie jestem w stanie objektywnie spojrzec na to bo nic mnie nie zadawala.Inna sprawa że raczkuje w SV i byc moze przegapiam cos co znajduje sie w programie a bedzie odpowiednie do w/w problemu.

Pozdro
Odpowiedz
Zacznij animacje liści ciut wcześnie zanim kamera osiągnie pełny kadr obrazka z drzewem. Możesz też zrobić taki manewr - teraz masz ruch liniowy, zrób zwolnienie na samym końcu (krzywa fast->slow), albo jeszcze ciekawiej: "wjedź" w obraz z drzewem zwalniając (powiększ go bardziej niż trzeba) i potem wycofaj się do właściwej wielkości slow-fast-slow.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
ten drugi myk ma mieć efekt takiego "wstrząsnięcia"? bo tak to wyszło mi przy tescie.Chyba o to chodzi tak?

ps

To jest podobny efekt który próbowalem wczoraj,obraz zafalował,ktorys plugin to robi (sorka ale obeznaje sie z SV i jeszcze nie mam opanowanych nazw itd...)
Mnie jakos po glowie chodzi powiązanie przejscia z jakims napisem i nie chce wyjsc.Widze to tak że napis pokazuje sie w chwili przeskoku na video i podąża za liscmi w głąb obrazu (ofkors nie musi robic takich zawijanców).Moze cos tu sie da podkrecić projekt.Co o tym sadzicie?

Odpowiedz
Nie wiem co ostatecznie planujesz, ale nie przesadzał bym z "ilością cukru w cukrze", tak jak jest teraz jest całkiem ok.
Nie mam na myśli wstrząśnięcia, raczej hmm no jak to opisać... Raczej take delikatne odbicie, jakbyś był w hamującym autobusie, gdzie lecisz do przodu, a po chwile jest ten moment odrzutu i lekkiego cofnięcia. Oczywiście miałoby to być dużo subtelniejsze niż w busie :)
Tu masz obrazek pomocniczy - drzewo jest punktem zero, czyli momentem gdzie masz pełen kadr, obrazek 1:1. Niebieska krzywa to jazdo do obrazka, czerwona - powrót.

Odpowiedz
(01-14-2011, 12:09)efix napisał(a):  Nie wiem co ostatecznie planujesz, ale nie przesadzał bym z "ilością cukru w cukrze", tak jak jest teraz jest całkiem ok.

no ja sam nie mam jeszcze do konca sprecyzowanego finału i czy wogole bedzie,własciwie to sam nie wiem co to ma być,zaczalem tak z glupia frant przy okazji sprawdzania mozliwosci programu,testowalem na tym kawałku video i jakos tak wyszło ze chce to pociągnąć tak dalece by kiedys tam przydało sie to do jakiegos nieokreslonego bliżej projektu.Na czym sie człek nie nauczy jak nie na własnych wizjach.Próbowalem kiedyś After effect i polecialem kilka tutoriali z Videocopilot.Kilka sie udało nawet niezlych jakosciowo,ale za miesiąc nie wiedziałem juz nic co do czego i wlaściwie do czego to bym mial wykorzystać.Teraz bawie sie projektami swoimi,co mi sie wyklika to moje,a i wiecej się spamięta.

To co proponujesz faktycznie proste rozwiązanie.Pomyslę bo tu wkraczam w etap finalizacji,dojda jakies literki,moze subtelny bajerek i finisz.I jak sam ująłes to zgrabnie,nie chce przecukrzyć dlatego teraz zanim cos zrobie to najpierw przemyślę co chce osiągnąć i dlaczego tak a nie inaczej.

Ps.
mam jeszcze alternatywne zakonczenie ale tym razem poszukuje efektu,w ktorym zdjecie jest opisane w kuli (własciwie jest samo w sobie kulą).Jest takie cudo?

dzieki @efix

Odpowiedz
Tylko jako pluginy.

Odpowiedz