Efekt Wiggle w SV - jak?
Witam wszystkich,

Kolega na innym forum zamiesci ostatnio film z ciekawym efektem Wiggle z After Effects.. mam nadzieje ze sie nie obrazi jesli zamieszcze jego film tutaj (okolice 41 sekundy):

No i pytanie, jak osiagnac taki efekt w SV? kombinowalem poruszajac po prostu kadr, ale to jednak nie to samo i wyglada srednio.. Jakies sugestie?

Pozdrawiam,
Marcin
Odpowiedz
Domyślam się, że chodzi o te przesunięcie kolorów?
Co prawda nie mam przed sobą SV i nie pamiętam wszystkiego, ale...
- robisz 2-3 warstwy dodatkowe nad oryginalnym klipem;
- na tych dodatkowych warstach zmieniasz mocno kolory (musisz pokombinować) tak, żeby mieć np. czerwony czy zielony;
- każdą warstwę przesuwasz delikatnie przez PanCrop i dajesz sporą przeźroczystość.
Możliwe, że trzeba by zmienić kolejność warstw i lekko przeźroczysty zrobić również oryginał. Poza tym, żeby efekt był łagodnie wprowadzony, należałoby wszystkie dodatkowe klipy zrobić z FadeIn/Out. To tylko pomysł na gorąco, od którego ja bym zaczął a czy będzie działał - nie wiem:)
Odpowiedz
Czesc Ender77,

W sumie to chodzilo mi bardziej o efekt w ktorym obraz jest wstrzasniety, dodaje to niesamowitej dynamiki.. gdziej na yt widzialem jak zrobic taki efekt w AE, niestety sam nie posiadam tego programu, chcialbym sprobowac zrobic go w SV. Oczywiscie dopelnieniem tego efektu jest "rozmazanie" kololorow. Ale generalnie chodzi mi o efekt wstrzasu kadru...

Pozdro!
Odpowiedz
spróbuj z efektem Newblue Me Earthquake,Masz tak gotowe ustawienia Big one, Boat itd oczywiście suwaki do ustawienia i amplitudy drgań no i oczywiście czas trwania.
Odpowiedz
Trzęsienie kamery to efekt ACTIVE CAMERA z Pluginów NEWBLUE FX.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Rzeczywiscie w efektach newblue znalazlem wszystko.. Efekt Active camera miazdzy!

Pozdrawiam!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości