30 klatek na 25. Problem z DVD.
Witam ponownie. Problem polega na tym, że po przejściu z rozdzielczości 640x480 (30 fps) na 720x576 (25 fps) obraz strasznie faluje i nie jest płynny. Czy da się temu jakoś zaradzić?

PS Używam do tego DVD Architect pro 5 oraz Sony Vegas pro 10c.
Odpowiedz
Dokładnie mam tak samo. Miałem filmy w 30fps i chciałem je nagrać na DVD w PAL 25fps ale obraz się cholernie ścinał więc nagrałem w formacie NTSC (on ma 30fps) i wszystko ładnie śmiga na DVD. Tak to już chyba jest jak się konwertuje z 30 na 25fps to się tnie, trzeba oryginalny klip mieć w 25fps to będzie dobrze chodził.
Odpowiedz
No też tak sądzę, tylko że mój odtwarzacz jest PAL i NTSC raczej nie pójdzie. Częściowo poradziłem sobie, ponieważ w DVD Architect projekt miałem ustawiony na NTSC, a wcześniej w Sony Vegas przygotowywałem pliczek PAL. Nie dość, że Video było 2 razy renderowane to do tego doszło to straszne falowanie. (Taki sam efekt gdy nagranie z telefonu 16 fps zwiększymy do 30). Teraz już nie jest tak źle chociaż dalej jest lekkie spowolnienie.

I jeszcze jedno pytanie.Jak moja cyfrówka kręci w rozdzielczości 640x480 to w jaki sposób najlepiej ustawić pixel aspect ratio i tym podobne aby obraz nie był zbyt rozciągniety na DVD PAL?
Odpowiedz
Większość współczesnych TV, DVD itd. odtwarzają zarówno PAL jak i NTSC bez większych problemów. Rób zarówno projekt jak i DVD od razu w NTSC. Nie konwertuj jak na prawdę nie musisz.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Możesz jeszcze zrobić tak, ale cały czas i tak w sumie będzie do d...y - ustaw projekt normalnie na PAL, deinterlace na BLEND FIELD i na każdym evencie ustaw SMART RENDER.
Na Architekcie normalnie projekt PAL.
Ale jak mówiłem, NTSC najlepiej zostawić tak jak jest i niech się odtwarzacz i TV martwi.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz