Pytania dot. VirtualDub'a
Witajcie. Może zanim zadam pytanie trochę przybliżę całą sprawę. Zrobiłem w Adobe After Effects animację. Dla jakości zapisywałem ją jako nieskompresowane .avi, ale mam za słaby komputer żeby zrenderować całość za jednym podejściem. Animacja ma niecałe 30 sek i w tej chwili mam ją w 3 częściach w nieskompresowanym avi. Tutaj rodzi się pytanie, czy w VirtualDub'ie oprócz kompresji można połączyć te trzy klipy? Wiem, że mogę to zrobić za pomocą Vegas'a ale zależy mi na jakości.
[Obrazek: bez%20tytulu1]
Odpowiedz
VirtualDub jest super, ale nie rozumiem w czym Ci przeszkadza Vegas? Sorry ale nie rozumiem stwierdzenia "Wiem, że mogę to zrobić za pomocą Vegas'a ale zależy mi na jakości".

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak, otwórz pierwszą część potem z menu file wybierz Append AVI segment, tak aż do ostatniej części.
Odpowiedz
To to sobie doczyta w instrukcji, ale zżera mnie ciekawość dlaczego mu Vegas w jakości przeszkadza.

Odpowiedz
@efix: Do tej pory po zrenderowaniu przez AAE wyglądało to ładnie ale po montażu w Vegas'ie wszytko było rozmyte.. Możliwe że wynikało to z zupełnego braku umiejętności w kwestii renderowania.

@tidziu: Dzięki, jak zawsze pomogłeś :)
Odpowiedz
Chodzi o to, żebyś robił "ze zrozumieniem". Skoro i w jednym i drugim przypadku robisz niekompresowane avi (jeśli rzeczywiście tak jest...) to nie ma znaczenia, czym to połączysz, jakość powinna być identyczna.
W VirtualDub też nie ustawiasz żadnych kodeków, jeśli na prawdę chcesz tylko "zlepić" filmy.

Odpowiedz
Chcę tylko je "posklejać" bo to 3 części tej samej animacji. Faktycznie miałeś rację. I po VirtualDub'ie i po Vegas'ie jakość jest identyczna :)
[Obrazek: bez%20tytulu1]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości