Rendering ale nie na YT
Witam. Posiadam kamere GoPro HD i Sony Vegas Pro 8. Filmy z kamerki sa bardzo dobrej jakosci i chcialbym ja zachowac. Przerabialem juz chyba wszystkie tutoriale z YT i sam przerobilem chyba wszystkie mozliwe kombinacje z ustawieniem kodekow. Niestety, co bym nie zrobil, to gotowy zrenderowany film ma zawsze gorsza jakosc niz oryginal. Czasami nawet ostateczny film po renderingu wazy wiecej niz oryginal np. 400MB na 45 sek filmu, a jakosc i tak jest minimalnie gorsza. Jak ustawic rendering, aby finalny film mial oryginalna jakosc i wage? Czy mozliwe jest takie ustawienie Vegas, zeby film nie byl kompresowany. Tzn. chodzi mi o to zeby wykorzystac Vegas do edycji, ale film byl zapisany w tym samym formacie jak oryginal i z ta sama jakoscia. Film nie bedzie publikowany na YT
Odpowiedz
zapisz w formacie .mp4, lub .wmv :)
Odpowiedz
Kubson napisał(a):zapisz w formacie .mp4, lub .wmv :)

Rada rodem z brązowego otworu. :) To formaty stratne, więc pogorszy się jakość w stosunku do oryginału.

JERY napisał(a):Jak ustawic rendering, aby finalny film mial oryginalna jakosc i wage? Czy mozliwe jest takie ustawienie Vegas, zeby film nie byl kompresowany. Tzn. chodzi mi o to zeby wykorzystac Vegas do edycji, ale film byl zapisany w tym samym formacie jak oryginal i z ta sama jakoscia.

Gdyby źródłowy film był w formacie bezstratnym (a nie jest), to ponowne wyrenderowanie do tego samego formatu miałoby oryginalną jakość i wagę. Ale kamera zapisuje w stratnym mp4, więc nie da się. Do przechowywania można użyć np. bezstratnego kodeka Lagarith.
Odpowiedz
http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/ - tylko: bitrate ustaw pomiędzy 17 000 000 a 27 000 000, Video rendering quality na best. Zobacz, czy pomoże. Wrzuć screen z gspot (klipy wejściowe)
Odpowiedz
gspot? jak mam to zrobic? Moge zrobic screen w inny sposob, ale nie wiem czy o to Ci chodzi. Generalnie film jest z jazdy na desce. Roznice w jakosci najbardziej widac po sniegu (slady na nim) Generalnie wkurza mnie to, bo mam filmik w idelanej jakosci, a nie moge go zedytowac w SV zeby nie stracic jakosci.

P.S. Film wg. twoich wskazowek wlasnie sie renderuje. Poinformuje o wynikach.
Odpowiedz
Ściągasz GSpot, uruchamiasz, otwierasz plik z kamery i robisz screena.
Odpowiedz
[Obrazek: gspotdlaforumsonyvegas.jpg]

Jak ustawic kodowanie w h.264? Jedyne gdzie to widze to gdy biore rendering w AVI-> potem custom ->video format = ffdshow -> configure = h.264 i tez nie wiem czy dobrze bo h.264 widze tylko z zakladce "decoder" a powinno chyba byc "encoder" W encoder tego nie widze.

Jak poprawnie ustwaic kodowanie w MPEG4 AVC H.264?

P.S. Rendering wg. twojego tutoriala i wskazowek nie pomogl.
Odpowiedz
Wrzuć jeszcze screen z ustawień projektu.

Tak spróbuj.
http://pl.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC
Odpowiedz
[Obrazek: screenprojektu.jpg]

A to Sony AVC to jest wlasnie H.264?
Dales linka do Wiki ale tam nie ma zadnego linka co i skad sciagnac zeby to H.264 kodowalo pod SV
Odpowiedz
Tak, możesz także spróbować zapisać nie do Sony AVC tylko MainConcept, z podobnymi ustawieniami oraz zmieniając Profile na main.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości