Lumix GF1 a Vegas Pro 8.0
Witam,
to mój pierwszy post.

Dotyczy on plików video z Panasonic Lumix GF1

Mój program to Vegas Pro 8.0
Głównie montuję nim pliki z Canona 5d ( nie bez kłopotów)
Nie mogę zobaczyć plików ( rozszerzenie MTS ) z Lumixa GF1 w programie. Po wrzuceniu na ścieżkę nie ma obrazu, jest tylko dźwięk.

Czy ktoś mógłby mi wskazać drogę co zrobić by móc pracować z video z Lumixa w Vegasie Pro 8.0 ?

Pozdrowienia
Odpowiedz
Quick Time'a masz zainstalowanego ?
Odpowiedz
Tak, mam zainstalowanego Quick Time'a.

I jeszcze jedno, próbowałem przed chwilą wrzucić jakiś plik z canona 5d i też jest tylko dźwięk. Wcześniej działało (bez płynności), ale ponieważ ostatni film montowałem kilka miesięcy temu to dopiero teraz to zauważyłem. W czym jest problem?
Odpowiedz
Jeszcze raz.
Z plikami z 5d dałem sobie radę. Zorientowałem się czytając anglojęzyczne strony, że problem tkwi w wersji Quick Time'a. Musiałem odinstalować i ponownie zainstalować starszą wersję. I już działa.

Natomiast dalej nie mogę dać sobie rady z plikami z Lumixa GF1. Vegas widzi je tylko jako pliki dźwiękowe. Może ktoś pomoże...
Odpowiedz
Sprawdź na trialu wersji 10b, ona sobie dużo lepiej radzi z quicktimem.
Odpowiedz
Może jeszcze raz.
Mam Vegas Pro 8. Zakupiony jakiś czas temu i chciałbym przy nim pozostać przynajmniej na razie.
Mam Lumixa GF1, który pliki video zapisuje w avchd lite. Są z rozszerzeniem MTS.
Co zrobić by Vegas je widział? Czy jedyną radą jest przekonwertowanie na inny format? Jeśli tak to jak najlepiej to zrobić i w czym? VirtuaDub czy MPGE Stremclip nie importuje tych plików.
Sorry za upierdliwość, ale może ktoś ma dobrą radę?
Odpowiedz
Hmm, a co ma Quicktime do MTS?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości