kodeki ?
Witam mama taki mały problem z odtwarzaniem filmów z datonation films ...
gdy wrzucam do vegasa pobrany klip moim oczom ukazuje się piękny czarny ekran :D... próbowałem zainstalować k-lite kodek pak... ale nic z tego, Quicktime'a mam zainstalowanego

Versja 9.0
bulid (563)

Proszę o pomoc
Odpowiedz
Też tak miałem, wystarczyło skonwertować do avi, w prawdzie straciłem trochę na jakości ale teraz przynajmniej wszystko hula. Mam nadzieje, że pomogłem.
Odpowiedz
nad konwertowaniem wlasnie myslalem ale to zadne rozwiązanie cos musi być powodem tego ze nie dziala ...
u innych działa i to mnie boli :D
Odpowiedz
Wywal klite i wszystkie inne paczki kodeków. Zainstaluj starszego QT albo Alternative QuickTime.
Odpowiedz
nic to nie dało ... :/ czyliu co kapucha trzeba będzie konwertować?
Odpowiedz
Tak, od razu to mówiłem.
Odpowiedz
To dziwne,
ale ja mialem ten problem z filmami z Canona 550d (format pliku *.mov). Sposobem ktory mi pomogl, bylo przeinstalowanie QuickTime'a na starsza wersje, nie pamietam ktora. Jak bede w domu to sprawdze.. Swoja droga to dziwne ze filmy dzialaja ze starszym Quicktime'em a nowszym juz nie.. ?

Pozdrawiam,
Marcin
Odpowiedz
Zależy od vegasa. Ogólnie sam QT od Apple słabo sobie radzi. Lepiej zainstalować QT Alternative.
Odpowiedz
Trick ze starszym QT ma swoje źródło w tym, że Apple nie ma zwyczaju informować swoich partnerów (?) o zmianach. W pewnym momencie zaczęli wprowadzać zmiany w formacie z wersji na wersję, o czym niekoniecznie informowano SCS. Dlatego "starszy QuickTime" działa, a nowszy nie. W wersji 10 w miarę poradzono sobie z tym problem, starsze Vegasy muszą mieć tę starszą wersję.
Osobiście nie lubię QT i jak mi się coś takiego trafi przekodowuję na AVI.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości