Dobra jakość
Witam bardzo serdecznie, z Vegasem współpracuję już od ponad roku, robiłam 5 minutowe filmiki w jakości HD [.avi] które zajmowały max 1giga [dzięki kodekowi Xvid MPEG-4 Codec] , ale teraz mam 1 godzinny film , po przerobieniu tym kodekiem zajmuje 20giga, a to znacznie za dużo. Potrzebuję przerobić ten film żeby miał ładną jakość i mało ważył [max4,7GB ponieważ tyle ma płyta DVD], proszę o pomoc, może będzie jeszcze jakis kodek który mi pomoże, albo wystarczy ustawić na inną jakość? Czekam na odpowiedzi i dziękuje za pomoc.
Odpowiedz
Zobacz jak wypadnie DivX Plus. Jeszcze parę dni jest promocja i można za 9 dolców kupić (plus VAT). http://www.divx.com/en/software/divx-plus/pro/buy

Oczywiście możesz kombinować z Xvidem jak najbardziej (generalnie DivX to mniej więcej to samo, ale bardziej user friendly...) ale może napisz jakie parametry ustawiałaś? Bo trochę duże Ci te pliki wychodzą, jakość niewątpliwie dobra, tylko pytanie do czego to ma być.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak ustawiam :
[Obrazek: 83201260.jpg]

potrzebuje film 1 godziny prze konwertować aby wrzucić w ładnej jakości na płytę DVD, dla mojego taty z karczmy piwnej
Odpowiedz
A powiedz mi mi ryba jeszcze dwie rzeczy:
a) czy to musi być wyjściowo koniecznie HD?
b) jaki masz materiał wejściowy, jesteś pewna, że w NTSC?

Odpowiedz
a) niee..byle by byla ladna, do ogladania na DVD:)
b) em... DVD_(ALLConverter)1.avi z takiego pliku zaczynałam przeróbkę,jesli o to chodzi
Odpowiedz
OK, odpowiedź a zdecydowanie upraszcza sprawę (chyba), odpowiedź b) niestety nic nie wnosi. Jakbyś kliknęła na ten plik avi co wciagnęłaś do Vegasa i pokazała co ta mza informacje o nim Vegas wyświetla. To są Twoje (ojca?) nagrania, czy ripy z jakiś filmów itd? czy pomieszane? Aha - masz jakąś wprawę w posługiwaniu się Vegasem czy jesteś zupełnie zielona? I jakiego masz Vegasa.

Odpowiedz
umiem wszystko zrobić, tylko nie wiem jaką jakość ustawić aby byla dobra i mało zjamowała. Mam wszystko gotowe, tylko czekam jak ustawić dobrą jakość;0
mam Vegasa Pro 9.

Mój ojciec nagrywał to kamerą, wgral na komputer, więc na tych plikach ucinałam robiłam przejścia i tak dalej.

informacje od vegasa? czy to o to chodziło?

[Obrazek: 81282482.jpg]
Odpowiedz
No mniej więcej, to jeszcze pokaż mi co masz w ustawieniach "projekt" i prawie jesteśmy w domu. Z opisu zrozumiałem, że film jest konwertowany z czegoś. Czy oryginał był panoramiczny? Kurcze mało danych podajesz, trudno pomóc.

Odpowiedz