Efekt świateł ulicznych
Witam! To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieję, że piszę to w dobry miejscu :).

Mam w filmie scenę dziejącą się w nocy. Kamera sunie wzdłuż alejki i widoczną są lampy uliczne. Chcę sprawić, żeby te lampy świeciły. Film jest kręcony w technice gry The Movies i nie musi być to jakiś wypasiony efekt. Chodzi by nałożyć te światła. Bez rzucania cieni. Żeby prowizorycznie świeciły.

pozdrawiam
Odpowiedz
Więc tak. Nie ten soft chłopcze jeśli chcesz by to jakoś dobrze wyglądało.
Można żmudnie bawić się keyfremami, czyli przesuwać źródło światła co klatkę ręcznie ale to jest niemalże syzyfowa praca. Efekt światła uzyskasz.
Nawet dodając pasek niebieski z grafiki - wspomożesz się tym. Efekt jakby pionowej smugi.

Ale to i tak o kant tyłka rozbić. Inny program jak słąwetny Adobe After Effects ma takie cuda jak intuicyjne śledzenie wskazanych punktów do których można "przypiąć" odbłyski.

PS
Mam też wrażenie, że wiele "pierwszych postów na forum" to tak w gruncie rzeczy "pierwsze kontakty z vegasem". Pamiętam userów, którzy w pierwszym poście pytali jak np. zrobić lot kamery nad górami w 3D albo przemieszczające się obiekty również 3D w przestrzeni. Od razu na głęboką wodę. A co :]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A wydawało mi się, że takie coś w Vegasie to pestka, tyle, że nie potrafię tego dostrzec... Co do moich pierwszych kontaktów z Vegasem - parę rzeczy już się nauczyłem. Program wydaje się być o niebo przyjaźniejszy od Aftera, który dla jest póki co kosmosem.

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
Odpowiedz
No tak, ja tez pamiętam jak zobaczyłem pierwszy raz projekt w Vegasie. Jakies linie, jakieś wykresy, jakieś warstwy, oj oj oj! Czarna magia. Z biegiem czasu jednak da się to ogarnąć. Podobnie będzie z Adobe. Także nic się nie bój, zawsze początki są najgorsze. A wracając do pytania to w Vegasie w ruchu, płynnie tego nie zrobisz.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Zrobi, jeśli będzie miał Vegasa Pro 10 i BCC7.
Odpowiedz