Ucinanie fragmentów z filmu
Nakręciłem pewien film i chciałem go poucinać na fragmentu, tylko nie czaję tego całego procesu w Sony Vegas . Przerzucam film na open timer, tam zaznaczam suwakiem fragment jaki mnie interesuje i wciskam przycisk.. "Create Subclip" i ok tworzy mi się oddzielny urywek, ale bez dżwięku i w formacie .wmv, który nie odtwarza mi nic na moim kompie.. Proszę o szybką odp. bo spieszy mi się do skończenia filmu ;p Dzięki z góry
Odpowiedz
Po kij sobie tak utrudniasz ? :> ja wrzucam zawsze film na ścieżkę do projektu zaznaczam interesujący mnie fragment klikam prawym daję "Cut" pozostałe fragmenty wywalam a to wycięte wklejam ... :)
Odpowiedz
Ah no przecież.. Nie zauważyłem tego paska z żółtymi znaczkami.. Teraz sobie ulżyłem sprawę.. dzięki.. wielkie
Odpowiedz
Do usług :P
Odpowiedz
A takie drugie pytanie z innej beczki, jakie polecacie efekty filmowe do horroru? Chodzi tu o dźwięki, przejścia, inne porady.
Odpowiedz
Ten pierwsze pytanie jednak nadal istnieje, ponieważ sposób cut nic nie daje bo jak rozciągnę go to pojawia się dalszy fragment filmu którego nie chcę. jak zapisuje ten ucięty fragment w pliku to nie da się go obejrzeć.. widać czarny ekran.. prosze o pomoc
Odpowiedz
Efekty przejśc to dobre by były np. "Disslove, Fade through Red". Co do dźwiękow to jest na forum pewien temat z linkami do odgłosów różnych itp, wystarczy poświęcić chwilę na szukanie.
Odpowiedz
Dobra zrobione.. wspolne z kolega na ocenę w szkole :
Odpowiedz