Problem z renderowaniem
Mam poważny problem z renderowaniem na moim komputerze.. Wiem, jakie zestawy Sony zaleca do pracy z Vegas'em ale nie ukrywajmy raczej nie mam 18tyś na komputer..

Mój sprzęt to:
Procesor: 2,80 Ghz Dual
Ram: 2x1GB DDR2
Grafika: GeForce 256MB

Teoretycznie na gorszym sprzęcie kolega bez problemów renderuje filmy, a mój komputer jak zacznie to nieskomplikowane połączenie 3-4 filmików trwa 18 godzin... Przy czym potrafi się wyłączyć po powiedzmy 30 minutach.. Jest tak przy renderowaniu z różnymi parametrami... Da się z nim coś jeszcze zrobić czy jedynym wyjściem jest kupno nowego zestawu?
Odpowiedz
Kolejny, który nic nie napisał, a się rozpisał :) Jaka firma, model itd, dysku, procesora, karty graficznej, ramu. System, wersja vegasa, wolne miejse na dysku, rozdzielczość plików wejsciowych oraz wyjściowych, jaki kodek, format.
Odpowiedz
Wybacz, już się poprawiam :)
Więc tak:
-Procesor: Intel Pentium 4 2.80 GHz Dual
-RAM: 2x1GB DDR2
-Karta Graficzna: ATI FireGL X1 256MB
-System: Windows 7 Ultimate
-Vegas: Sony Vegas Pro 9.0
-Format zapisywania: Nieskompresowane .avi
-Dysk twardy: ST340824A ATA Device 80GB
-Wolne miejsce na dysku: 39GB
-Rozdzielczość plików:
Wejściowa i wyjściowa: 720x480

Coś jeszcze potrzebne by osądzić?
Odpowiedz
Cytat:Grafika: GeForce 256MB
Cytat:-Karta Graficzna: ATI FireGL X1 256MB
What the kanapka z serem?
Cytat:Windows 7 Ultimate
32 czy 62 bity?
Cytat:ST340824A ATA Device 80GB
Tu może siedzieć błąd. Dyski ATA są strasznie powolne, pewnie dlatego to tak długo trwa.
Cytat:-Format zapisywania: Nieskompresowane .avi
Szczególnie, że nieskompresowane avi do dużooo danych

Spróbuj renderować do MP4, tak jak napisałem w poradniku ( http://tidzu.pl/2010/12/jak-renderowac-f...internetu/ ) Może renderowanie do czegoś takiego bardziej obciąży procek, ale za to zostawi dysk w spokoju :>
Odpowiedz
Z grafiką się rypnąłem :D, Siódemkę mam 32-bitową, Na dyskach się nie znam, A do .avi renderuje bo potem w VisualDub'ie można dodać kompresję, nie? Mp4 ma dobrą jakość?
Odpowiedz
Tak, na jedno wychodzi :) tzn. nie zauważysz, różnicy w obrazie. Spróbuj zapisać tak, jak napisałem - będzie ok.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości