Dwa konkrety
Witam jakiś czas temu, chyba z rok ale nieważne widzialem kilka filmów(2) i chciałbym sie z wami nimi podzielić :D jeśli wszystko widzieliście to wywalcie temat :)

"Fede Alvarez nakręcił 5 minut filmu za 300 dolarów, dostał kontrakt z Hollywood na… 30 milionów dolarów.

Ogromną popularność na YouTube zyskuje klip science-fiction pod tytułem „Ataque de Panico!”. I nic w tym dziwnego - film jest naprawdę wyjątkowy.

Twórca naszpikował go efektami specjalnymi, których nie powstydziłaby się najlepsza produkcja rodem z Hollywood. Rzecz w tym, że film nie powstał w wielkiej wytwórni filmowej, zaś cały budżet przeznaczony na powstanie dzieła wyniósł 300 dolarów.

Krótki film, który trwa niecałe 5 minut, przedstawia atak olbrzymich robotów na stolicę Urugwaju - Montevideo. Film „Ataque de Panico!” został już obejrzany prawie 4 miliony razy i stał się prawdziwym przebojem.

Hollywood nie jest obojętne na takie objawienia talentu i nie zastanawia się długo. Widząc jakie efekty Urugwajczyk osiągnął przy tak niskich nakładach, zaproponowano mu kontrakt na 30 milionów dolarów. Zdolnego młodego pasjonata kina w dalszej karierze będzie wspierał twórca filmowej adaptacji Spidermana - Sam Raimi. "

___________________________________________________________________________________________________________

Drugi film to

___________________________________________________________________________________________________________

i jeszcze pokaze wam cos ciekawego :

"Gigantyczną panoramę złożono z 600 obrazów w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Firma 360 Cities specjalizująca się w wykonywaniu zdjęć panoramicznych uwieczniających najbardziej znane aglomeracje miejskie świata, wykonała gigantyczną, panoramiczną fotografię Pragi.

Zdjęcie zostało wykonane cyfrową lustrzanką Canon 5D Mark II wyposażoną w matrycę światłoczułą o rozdzielczości 21 megapikseli oraz obiektyw charakteryzujący się zakresem ogniskowych 70-200 mm. W trakcie wykonywania aż sześciuset ujęć składowych obiektyw ustawiony był na ogniskową 200 mm.

Aparat umocowano na szczycie praskiej wieży telewizyjnej, na ramieniu specjalnego urządzenia, które automatycznie obracało aparatem o niewielki kąt co kilka godzin.

Finalny obraz, zmontowany z wykorzystaniem popularnego programu Adobe Photoshop to plik w formacie PSD o objętości aż 120 GB. Operacja łączenia zdjęć składowych trwała około tygodnia. Wykorzystano do tego celu komputer wyposażony w 8 GB pamięci RAM oraz dwa procesory Intel Xeon taktowane zegarem 3 GHz.

Fotografia, którą możemy podziwiać za pośrednictwem strony internetowej 360 Cities ma wymiary 192 000 x 96 000 pikseli.

Załozyciel i CEO firmy 360 Cities, Jeffrey Martin, powiedział: "Praca nad tą fotografią stanowiła podsumowanie mojej pięcioletniej obsesji dotyczącej fotografii panoramicznej. Jeżeli utkniesz w domu na Boże Narodzenie i nie masz szans na spędzenie świąt z rodziną, zamiast martwić się, obejrzyj panoramę Pragi" zachęca Jeffrey Martin.

Nie ulega wątpliwości, że ogrom zdjęcia zapewnia naprawdę godziny eksploracji. "

http://www.360cities.net/prague-18-gigapixels

*Pclab.pl

Odpowiedz
Wystarczyło wkleić linki a nie przeklejać cały tekst. Ale co z tego wynika, co to wkleiłeś? Jakoś nie widzę ani jednego zdania od Ciebie, jakieś refleksji, podsumowania, opinii itd. Co chciałeś przekazać?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Tak czy inaczej SZACUNEK! Tak wspaniałych i realistycznych efektów to ja jeszcze nie widziałem w tak nisko budżetowej produkcji.. Wróć, ten film bije na głowę wiele Hollywood'zkich produkcji!
Odpowiedz
Jasne, kolejna miejsca legenda, Janko Muzykant robi karierę. 300dolców wkładu, dostaje 30 milionów. Niestety, panowie, to mity...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
efix ale musisz przyznać- Pogrom!
Odpowiedz
OMG!!

Tego jeszcze nie widziałem. Ten kto to stworzył HardCore !! xD
Odpowiedz
Chyba nie widzieliście tych filmów, które są robione przez Polaków ;) Niestety większość ląduje w szufladach. Weźmy na przykład takiego Stanisława Mąderka, który jest w trakcie tworzenia filmu Stars In Black. Jego film ma dużo lepsze efekty specjalne niż nie jeden film holywodzki. A nie dostaje za to żadnej kasy, wszystko finansuje samemu. Jakoś Holly wood, Warner Bross, czy jakiekolwiek inne wielkie studia filmowe nie proponowały mu pracy.
Odpowiedz
Czy ktoś wie jak idą prace? Może ktoś ma adres jego bloga czy coś takiego? Chętnie poczytam jak idzie i jak będzie okazja to niewielką, bo niewielką ale dotacje można przelać na konto bo inicjatywa jest super! Widziałem urywki z filmu i jest naprawdę godny!
Odpowiedz
http://stars-in-black.pl/
Odpowiedz
Dzięki! Koleś jest niesamowity! Podziwiam za charyzmę!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości