Jak "polepszyć" jakość obrazu/filmu
Witam.
Jak zapewne wiecie jestem "PRO" i może wiecie jakich użyć efektów i jak ich użyć, żeby mój film wyglądał olśniewająco, a nie jak szary papier do ****.
A konkretnie mam kamerę taką jaką mam i wrzucając filmiki na YT wyglądają tak:

Macie jakąś rade? Czekam.
Odpowiedz
Jeśli uważasz się za PRO, to powinieneś wiedzieć, że nie ma uniwersalnej recepty i to co się sprawdza w jednym przypadku, zazwyczaj w innych daje żenujące rezultaty. Także bez klatki z filmu przez Ciebie nakręconego raczej nikt Ci nie pomoże.

Jeśli jednak faktycznie jesteś początkującym amatorem z poczuciem humoru, to mógłbym polecić wtyczki bullet looks czy jakoś tak, ale można sobie bez nich poradzić i dlatego polecę efekt:

SONY COLOR CORRECTOR

Suwakami gain, offset i chyba jeszcze jednym (nie mam teraz screena tego pluginu) możesz ładnie podbić jasność i kontrast a trzema kólkami na górze nadać ciekawe zabarwienie. Dalej eksperymentuj wedle własnych gustów - nie wiem, czy chcesz mieć mega wiele kolorów, czy chcesz mieć zimną kolorystykę, czy może ciepłą.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
1. Plugin Sony Levels i analiza histogramu Twoim przyjacielem, do tego jak pisał przedmówca color corrector, curves itd.
2. Zasadniczo cudów to można się spodziewać tylko w Częstochowie i w Harrym Potterze. Niestety - jeśli kręciliście słabą kamerą, co boleśnie widać np. w 54 sekundzie to nic specjalnego z tego nie ukręcisz.
Możesz próbować pobawić się kolorem, dodać jakieś ekstra zabarwienie czy to ręcznie, czy wtyczkami typu Magic Bullet Looks, ale jeśli film ma mieć tzw. filmlook to takich rzeczach trzeba myśleć już w czasie kręcenia, później bardzo trudno coś sensownego wykombinować.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz