Efekt niby stop klatki ale nie :D
witam chciałem zapytać się jak uzyskać efekty taki jak w 3:08
http://www.cda.pl/video/895748/Psy-sa-ni...kompilacja

i tutaj prawie przez caly film z tym ze tutaj trzeba chyba użyć wielu aparatów ?
Odpowiedz
Poszukaj w sieci jak robiono matrixa.

Tak, trzeba użyć wielu aparatów.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Z jedną kamerą też tak się da :) Tyko musi stać nieruchomo.Nagrywasz dwa razy klip, raz z np. wywracającym się kimś i drugą, gdy jakaś osoba będzie obok niego przechodziła. Tworzysz stop klatkę tego co ma zostać 'zamrożone' maskujesz to i na warstwę niżej wrzucasz tamten klip. Ot cała filozofia.
Odpowiedz
Wcale nie tak dużo pracy a efekt niesamowity! Zrobimy tak przy następnym filmie o quadach :) Już w lutym!
Odpowiedz
Tidzu jeśli możesz to napisz to samo ale bardziej szczegółowo bo czytam to 6 raz nadal nie wiem o co chodzi :)
Odpowiedz
Niech będzie.
Ustawiasz kamerę w jednym miejscu.
Osobno nagrywasz np. przewracającą się osobę, osobno osobę, która np. obok niej przechodzi.
Wrzucasz to do vegasa, na górnej warstwie jest wywracająca się osoba, na dolnej ta która idzie obok niej. ( ustawienie warstw zależy od tego, czy na pierwszym planie jest ta przewracająca się osoba, czy ta co idzie.*)
Jeżeli pierwsza jest ta co się wywraca, za pomocą VELEOCITY w czasie wywracania się zmniejszasz szybkość do 0 (stop klatka)
Maskujesz tą postać ze stop klatką.
to mniej więcej tyle ode mnie :)

* - jeżeli postać ma iść przed tą, która się wywraca lepiej użyć green screen'a.
Mam nadzieję, że zrozumiałeś. Podobny efekt to klonowanie, tyle że lekko zmodyfikowany.
Odpowiedz
Może machnę OT, ale jak zrobić ten efekt matrixa z obrotem?
Odpowiedz
Machaj tak dalej. Powiem, ale musisz zapłacić. Nie ma nic za free, szczególnie że nie umiesz czytać.
Odpowiedz
Nie słuchaj go, enigmatycznie się wyraża. Tidzu gada akurat głupoty w tym temacie :]

Odpowiedział Ci tylko poprawnie na temat tego przechadzania się pomiędzy "zamrożonymi" postaciami.
Efektów z matrixa nie zrobisz jedną kamerą. Ale jak będziesz miał 25 aparatów fotograficznych, które w jednej sekundzie zrobią zdjęcie to z takich slajdów zrobisz właśnie obrót.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Tidziu sam się naucz czytać ze zrozumieniem.. Dzięki Bunch :) Czyli nie będzie tego tak łatwo zrobić :/
Odpowiedz