Napis za postacią
Witam. Mam następne pytanie w stylu 'jak zrobić efekt' :). Otóż tak:
na green screenie mam nagraną siedzącą w nieznacznym stopniu się ruszającą osobę (po wykluczeniu tła wygląda jakby lewitowała), mam także napis w 3d i z tego chciałbym otrzymać efekt jakby dana osoba siedziała na tym napisie. W tle napisu jest jednolite tło, ale mogę to zmienić jeżeli byłaby taka potrzeba.
Liczę na waszą pomoc :) .
Odpowiedz
Nie rozumie problemu - przecież wystarczy tekst dać na ścieżkę pod postacią i tą postać w track motion odpowiednio ustawić.
Odpowiedz
W czym dokładnie jest problem? Próbowałeś umieścić ścieżkę z materiałem z wykluczowaną postacią nad ścieżką z materiałem z napisem? Czy może chodzi o synchronizację obu rzeczy? Bo jeśli to drugie, to w samym Vegasie musisz dodatkowo zaanimować napis (pan/crop i klatki kluczowe) - wiem, może to być pracochłonne, ale niestety "goły" Vegas nie ma innych możliwości.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Teraz spróbowałem na innym przykładnie i wszytko było w pożądku.. Nie wiem czemu, ale wtedy po zrobieniu tak jak napisał tidzu napis był nad postacią, a był na dolnej ścieżce..
Jak będę miał jeszcze jakieś problemy napiszę w tym temacie.
ps. dzieki za odpowiedzi :).
Odpowiedz
Ja myślałem, że chcesz aby napis przelatywał za postacią, czyli wyciąć postać, dać kopie na warstwę wyżej a napis warstwę niżej. Robiłem takie coś już na filmiku jednym.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz