Problem z rozmiarem obrazu.
Mówiąc krótko, nęka mnie jeden, banalny problem na który mam nadzieję jest proste rozwiązanie.
Problem dotyczy wersji Vegas Movie Studio Platinum 9.0.

Kiedy nanoszę zaimportowany obraz o rozszerzeniu .png na oś czasu, automatycznie powiększa mi się on do nienaturalnych rozmiarów.

Naturalny rozmiar:
[Obrazek: 74026177.jpg]

Nienaturalny rozmiar po naniesieniu na oś czasu:
[IMG=http://img442.imageshack.us/img442/8159/69735829.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Z pewnością jest jakieś proste rozwiązanie, czekam na odpowiedź :)
Odpowiedz
Powiem tak: nic nie kapuję z Twojego "nienaturalnego opisu", ale sugeruję wejście w "Even/Pan Crop" - opcja która się pojawia po kliknięciu prawym przyciskiem myszy i będąc już w tym okienku pokombinować z kadrowaniem. Możesz też skorzystać z gotowych ustawień. Jeśli robisz projekt w 16:9 to wybierz z górnego rozwijanego pola ustawienie do 16:9 i sobie powiększaj lub pomniejszaj.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nie ma pod ręką Vegasa i nie wiem czy to jest Studio, ale w ustawieniach projektu "odptaszkuj" dopasowywanie mediów do projektu, dwa - kliknij prawy klawisze na ten Twój obrazek, wejdz w jego właściwości (properties) i tam też odptaszkuj - nie pamietam jak tam jest napisane - resize albo scale.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Bunch - chodzi o to, że obrazek który chce nanieść na wideo ma rozmiary powiedzmy: 280x133. Kiedy przenosze to na tą oś, obrazek poszerza mi się do rozmiarów projektu czyli w tym wypadku: 480x360. Mógłbym to robić tak jak napisałeś ale raczej na oko nie pomniejszyłbym tego co do piksela.

efix - w ustawieniach projektu niczego takiego nie znalazłem, a biorąc właściwości obrazka mam tylko
[Obrazek: 78087730.jpg]
Odpowiedz
Dla obrazka w Event/Pan Crop ustawiasz takie samo ascpect ratio jak w projekcie. A jak nie chcesz ruszać "kamerą" po obrazku, tylko całym obrazkiem to od tego jest Track Motion :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Aspect ratio miałem takie samo od początku. Wygląda na to, że będę się bawił tym Event/Pan Crop.
Odpowiedz
Zaznacz "Maitain aspect radio" - prawy na klip i proporties.
Odpowiedz
Dzięki wszystkim za pomocne odpowiedzi :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości