Czy jakosc jest HD ?
Witam uprzejmie,

Nazywam sie Jacek, jestem tu nowy tak wiec milo mi Was wszystkich poznac i przy okazji pozwole sobie zlozyc zyczenia Spokojnych i Wesolych Swiat Bozego Narodzenia :)

Moje pytanie jest: czy ten 10 sekundowy kawalek filmiku z gry jest w wersji HD1080 ?

Pytam poniewaz jestem calkowitym amatorem jezeli chodzi o obsluge tego programu i jest to dopiero moj pierwszy tydzien uzytkowania. Przegladalem Wasze posty i tutoriale odnosnie wrzucania filmow na youtube badz vimeo aczkolwiek ja nie mam takich kodekow, o ktorych wy piszecie (kodeki sony) i wszystkie filmy robie dzieki kodekowi x-divix.

Aby zrobic ten fragmencik na gorze zrobilem jak ktos pisal w tutorialu czyli:

(pracuje na sony vegas 8.0 - w drodze mam Sony Vegas 10 HD dzieki uprzejmosci Mikolaja (zona), ktory sprawil mi taki prezent pod choinke)

- za nim zaczalem prace zrobilem jak radzil uzytkownik ''tedzik'' (chyba dobrze pamietam) i dostosowalem ekran do tego w jakim nagrywalem filmik czyli bylo to - > Custom (512x384, 29.970 fps), dalem 32 bit i quality best + zmienilem ''field order'' na progresive scan.

- dalej daje ''render as'' i wybieram aby zapisac plik w avi wybierajac ''template'' Unconpressed i dalej daje custom ustawiajac ''quality best'', ''frame size HD1080 1920x1080'', codec ''Xvid-Mpeg4 Codec''.

- frame rate ustawiam na 29,970 (NTSC)

- dalej w ''Xvid-Mpeg4 Codec'' ustawiam ''configure'' i w ustawieniach ''profile@level'' wybieram ''Dvix HD1080'', ''encoding type - single pass'', quality - ''3.0'' (bo wyczytalem ze w zupelnosci starcza na youtube gdzies w tutorialu na forum).

- plik nieskompresowany wazyl 1,20gb i jak go otwieralem w bestplayer to troche ''przycinal'' (nie chodzil plynnie)

- nastepnie ten sam plik otworzylem w ten sam sposob jak otwieralem pierwszy po przez ustawienia go w tej wielkosci co nagrywalem.

- wybieram render as - > zapis w avi -> template HD1080 (1920x1080) -> custom -> quality best - > field order progresive scan -> video format Xvid-Mpeg4 Codec -> configure - > 'profile@level'' wybieram ''Dvix HD1080'', ''encoding type - single pass'', quality - ''3.0''

- zapisuje

W ten sposob otrzymalem plik, ktory mogliscie ogladac w linku z 1,20gb do 15MB i nie wiem co myslec o jakosci i tym czy dobrze robie. Czekam na Wasza opinie.

W troche inny sposob robilem filmik pierwszy w jakosci HD720 ale wedlug mnie to nie jest chyba jakosc HD720. Nie wiem moze brakuje mi kodekow choc wczoraj instalowalem K-little najnowszy i nie zauwazylem wiekszej ilosci wyboru w programie Sony Vegas 8.

Wiem ze potrzebujecie duzo informacji aby pomoc i mam nadzieje ze w miare jasno wytlumaczylem co robie i pewnie gdzie zle robie stad czekam na Wasze opinie.
Odpowiedz
To ja wrzucę coś od siebie, być może nie na temat. Ale rzecz pokrewna.
Jeśli w grze grasz na rozdzielczości np. 1024x768 to co Ci ma dać przerenderowanie tego filmu do formatu wyjściowego o rozdzielczości wyższej, np. 1080?
Jakie HD uzyskasz niby, poza zwykłą, fałszywą informacją, że można wybrać "HD 1080"?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(12-25-2010, 18:39)Bunch napisał(a):  To ja wrzucę coś od siebie, być może nie na temat. Ale rzecz pokrewna.
Jeśli w grze grasz na rozdzielczości np. 1024x768 to co Ci ma dać przerenderowanie tego filmu do formatu wyjściowego o rozdzielczości wyższej, np. 1080?
Jakie HD uzyskasz niby, poza zwykłą, fałszywą informacją, że można wybrać "HD 1080"?

Bunch:

Dokladnie, gram na rozdzielczosci 1024x768 i oczywiscie moglbym grac na wiekszej aczkolwiek od 13 lat gram wlasnie w tej rozdzialce i jakos nie moge przyzwyczaic sie do wiekszych. Monitor do pracy w Win7 mam ustawiony na 1440x900.

Odnosnie tego co napisalem to ja nie chce ani falszywej jakosci ani niczego podobnego. Po prostu chcialbym aby ogladajacy (przewaznie na pelnym ekranie) mieli w miare dobra jakosc tak aby bylo widac co dzieje sie na ekranie. Osobiscie ogladam filmiki na yt/vimeo w malym oknie aczkolwiek malo jest raczej takich ludzi.

EDIT:

zrobilem teraz wersje WMV oczywiscie opierajac sie na tym nieskompresowanym pliku 1,20gb. Okienko jest mniejsze oczywiscie, wiem ze sa czarne pasy po wszystkich stronach i pewnie okno tez jest niewymiarowe ale jakosc wydaje mi sie ladna a plik juz zajmuje 10mb. Na chwile obecna wydaje mi sie to najlepsze rozwiazanie.

Odpowiedz
A taki zwrot jak "dyskutować ze ślepym o kolorach"?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(12-27-2010, 0:42)efix napisał(a):  A taki zwrot jak "dyskutować ze ślepym o kolorach"?

Widzisz kolego, Ty zajmujesz sie efektami a ja sprzedaza. Ty masz dwoje czadowych dzieciakow a ja jednego. Wiesz, wydawalo mi sie ze rozmawiam z jakims forumowym kidem a tu patrze rocznik 69 i wcale nie uwazam aby byl najlepszy aczkolwiek nie o tym tu mowa.

Gdybym mial czas znac sie jeszcze na efektach do filmow to pewnie i nie pytalbym teraz o to na forum ale skoro jestes dorosly i wiesz na czym rzecz polega to nie pisz mi tu jak do smarka bo procz efektow i filmow jest jeszcze zycie, ktorym na codzien sie zajmowac trzeba.

Poczytalem wczesniej troszeczke to forum i zauwazylem ze prosicie o jak najwieksza ilosc informacji tak zeby mozna bylo czlowiekowi pomoc. To siedze jak ten idiota z dobre 30 minut piszac kazdy krok, mowiac wprost ze sie nie znam a chcialbym sie czegos dowiedziec a Ty mi tu bedziesz pisac o slepym i kolorach.

Daj na luz, bo skoro Twoim zadaniem jest ludzi zachecac do efektow specjalnych, filmow i innych dupereli (wziete z Twojej strony) to to rob albo nie pisz pustych slow i nie udzielaj sie w temacie.

Odpowiedz
Ok bahama_mama,z filmu o rozdzielczości 1024x768 nie zrobisz HD ... Tzn. Wyrenderujesz go do 1080p ale co z tego jeśli to będzie udawane... Film nie zyska na jakości a wręcz straci bo się tylko beznadziejnie rozciągnie...
Żeby film końcowy był w HD to materiał wejściowy musi być w 1920x1080 innej metody nie ma.
Odpowiedz
(12-27-2010, 1:24)Karmel napisał(a):  Ok bahama_mama,z filmu o rozdzielczości 1024x768 nie zrobisz HD ... Tzn. Wyrenderujesz go do 1080p ale co z tego jeśli to będzie udawane... Film nie zyska na jakości a wręcz straci bo się tylko beznadziejnie rozciągnie...
Żeby film końcowy był w HD to materiał wejściowy musi być w 1920x1080 innej metody nie ma.

Czyli rozumiem ze na takiej rozdzielczosci gra musi byc ustawiona ? A co odnosnie HD720 ? Czy wtedy mozna ustawic jakas inna rozdzielczosc ?

Odnosnie 1024x768 jakie jest najlepsze wyjscie aby film byl w jak najlepszej jakosci ?

Pozdrawiam,

Odpowiedz
Cytat:to nie pisz mi tu jak do smarka bo procz efektow i filmow jest jeszcze zycie
alt na klawiaturze też jest... wybaczcie nie mogłem się powstrzymać.
Więc tak: zamiast w 1024x768 polecam grę w 1280x720, gdyż jest to HD720p, ew. zrobić projekt HD720p i przyciąć klipy w event pan/crop do 16:9. Mam nadzieję, że pomogłem :D
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
(12-27-2010, 1:24)Karmel napisał(a):  Ok bahama_mama,z filmu o rozdzielczości 1024x768 nie zrobisz HD ... Tzn. Wyrenderujesz go do 1080p ale co z tego jeśli to będzie udawane... Film nie zyska na jakości a wręcz straci bo się tylko beznadziejnie rozciągnie...

Dokładnie to samo napisałem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Panie majster baha_mama. Cieszę się, ze dostałeś na gwiazdkę Vegasa. Ale przeczytaj zdanie po zdaniu swój pierwszy post w tym wątki ze szczególnym uwzględnieniem zadanego pytania w kontekście wykonanych czynności.
Piszę do Ciebie jak do nastolatka bo zachowujesz się jak nastolatek - czyli "ooo znalazłem tutka, nie bardzo mnie interesuje jak to w ogóle działa więc skopiuje na ślepo a potem będę pytał". Dlatego pisze o rozmowie ze ślepym o kolorach. Nie filozofuj, tylko zacznij od lektury choćby wikipedii na temat formatów 1080 i 720. Myślę, że choćby jednorazowa i to pobieżna lektura tych tekstów naprowadzi Cię na właściwe tory.
Dalej - tak na logikę - skoro masz film który docelowo będzie w HD, czemu robisz projekt 512x384??? W takiej rozdzielczości grasz i w takiej zgrałeś to frapsem? Jakoś nie chce mi się wierzyć. Że znowu posłużę się przysłowiem - z pustego i Salomon nie naleje. Jasne, możesz to powiększyć i wyrenderować i do 4K, tylko po co?
Robisz niestety "na małpę". U nastolatka to wybaczalne, ale nie u faceta który jest już ojcem.
Spróbuj zrozumieć jak to działa, wtedy 99% problemów samo się rozwiąże. I może wtedy zrozumiesz mnie.
Podsumowując - otwórz umysł, łyżeczka nie istnieje ;)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości