Sony?
Kamera do 4 tysięcy złotych. Którą najlepiej wybrać? Zależy mi na jakości nagrywanego materiału. Od dłuższego czasu poluję na tą http://allegro.pl/wyprzedaz-sony-kamera-...56861.html coraz bliżej kupna jestem i nie potrafię się przełamać. Co w tej cenie polecacie innego, równie dobrego?
Odpowiedz
jako filmowiec starej daty polecam zwracać uwagę na "fizykę kamery", tz przekątną przetwornika (najlepiej trzech) i jasność obiektywu, reszta wg własnych preferencji i upodobań
Odpowiedz
Do czego będziesz jej używać?
Odpowiedz
Amatorskie filmy + wesela (odpłatnie)
Odpowiedz
na wesela chcesz kupić kamere za 4 tys ??? współczuje twoim potencjalnym klientom ....
Odpowiedz
Caman - Owned! :]
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Centur - a dlaczego nie? Statystycznemu klientowi wisi serdecznie, czy Twoja kamera to RED czy taka domowa kamerka. Fakt, nie wygląda, fakt, może byc zawodna, fakt, może nie radzić sobie z audio cyz słabym światłem, ale - to już jest problem tego co będzie realizował zlecenie, czy będzie musi wygodnie pracować (i czy w ogóle będzie mógł np. w ciemnym kościele). Ale nawet wśród takich miniaturek zdarzają się perły w stylu Canona HV20/30 którym na prawdę można robić super rzeczy.
Ale fakt - wrażenia nie robi taka kamera. Ale ja dołoży jakiegoś riga, kompendium dokręci, follow focus i inną hydraulikę to bedzie już super pro :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Kumpel kręci na weselach Samsungiem za 800 zł - klienci zadowoleni.
Odpowiedz
(12-22-2010, 22:40)efix napisał(a):  Centur - a dlaczego nie?

dlatego, ze moja 20-letnia praktyka filmowca weselnego pokazuje, ze obecnie kamera 3ccd/cmos 1/3 cala to absolutne minimum. Kamery o których pisze caman charakterystyczne są dla gości weselnych a nie dla wynajętego operatora. Identyczną kamerę jak z linka ma mój kumpel, kupił ją do filmowania dzieci, owszem, na zewnątrz daje przyzwoity obrazek ale w mieszkaniu przy sztucznym świetle jest porazka, kolorystyka siada i szumy sie uaktywniają. Na kamerowym monitorku jeszcze to wygląda w miarę ładnie ale jak podpielismy do 50 calowej plazmy to była porazka, przynajmniej w porównaniu z moją fx1000. Ale oczywiście niech kazdy filmuje czym chce ...
Odpowiedz
Ne każdego stać na kamerę za 12 tysięcy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości